Słodki Sen Macieja Zienia – pokaz najnowszej kolekcji projektanta

19 września 2016 roku w warszawskim klubie Niebo odbył się długo wyczekiwany pokaz najnowszej kolekcji „Sweet Dreams” Macieja Zienia.

Kolekcja jesienna Macieja Zienia
Kolekcja jesienna Macieja Zienia

Maciej Zień – twórca marki kojarzonej z luksusem, elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. Na rynku od 17 lat. Zdobył uznanie wśród przedstawicieli branży mody, show-biznesu oraz grona wiernych klientek. Odbierał nagrody m. in. jako finalista prestiżowych konkursów dla projektantów mody Złota Nitka i Złoty Wieszak oraz laureat Belvedere International Achievement Award. Pierwszy projektant mody, który wystawił swoje prace w Muzeum Narodowym z okazji 10-lecia twórczości. W styczniu 2010 otrzymał tytuł projektanta z klasą, podczas gali Doskonałość Mody Magazynu Twój Styl. W tym samym roku znalazł się na liście najbardziej wpływowych mężczyzn magazynu Gentleman. Jego premierowe kolekcje pokazywane są w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy i szeroko komentowane przez ogólnokrajowe media. W 2013 roku marka Zień została wyróżniona przez organizację Superbrands jako najsilniejsza marka odzieżowa w Polsce.

Tego wieczoru projektant zaprezentował 34 sylwetki o różnorodnej kolorystyce i formie. Kolekcja „Sweet Dreams”, pomimo nawiązania do charakterystycznych dla projektanta sukienek koktajlowych i wieczorowych, zaskoczyła świeżością i innowacyjnością pomysłów.

Inspiracją do stworzenia kolekcji były podróże Macieja Zienia po Ameryce Południowej, Afryce i Europie. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji. „Sweet Dreams” to połączenie fantazji, snów i symboli, które tworzą eklektyczną koncepcję estetyki artysty. Ponadto zaprezentowane kreacje wyróżniały się niekonwencjonalnym wykończeniem w postaci elementów 3D i różnorodnych haftów rodem ze snów – od ważek, przez gwiazdy i księżyce, aż po węże i smoki, a także motywy inspirowane nowelą Antoine de Saint- Exupery’ego Mały Książę.

Zaprezentowana kolekcja zachwyca kolorami oraz użytymi tkaninami, m.in. żakardami, jedwabnymi tiulami i szyfonami. Dodatkowo projektant, poprzez ręcznie naszywane cyrkonie, kamienie i kryształy Swarovskiego, przysporzył wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru każdemu ze swoich projektów. Natomiast pikowania i plisowania nadały kreacjom lekkości i nowoczesności.

Pokazowi kolekcji „Sweet Dreams” towarzyszyła wyjątkowa oprawa – nastrojowa muzyka, specjalnie przygotowana scenografia i niebanalna gra światłem, które sprawiły, że wszyscy zaproszeni goście poczuli się jak w niebie.