Spraw sobie kreatywną pamiątkę z wesela!

Miło jest po latach powspominać dzień ślubu, dlatego warto zadbać o to, by pozostały nam po nim personalizowane pamiątki.

Spraw sobie kreatywną pamiątkę z wesela. Foto unsplash

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu każdego człowieka. Chcemy zapamiętać ją możliwie jak najlepiej, aby mieć co wspominać przez następne lata. Pomagają nam w tym przede wszystkim fotograf i kamerzysta, ale o piękną pamiątkę możemy zadbać również my sami i to na kilka sposobów.

Analogowa pamiątka

Coraz więcej nowożeńców decyduje się wynająć na wesele fotobudkę, która zapewnia gościom pamiątkę, ale jest również czynnikiem wyzwalającym luz i dobrą zabawę. Jednak warto rozważyć alternatywne rozwiązanie w postaci automatycznych aparatów analogowych. Automatyzacja procesu wykonywania zdjęć ułatwi gościom obsługę sprzętu. W sieci możemy kupić jednorazowe aparaty analogowe lub poszukać używanych w antykwariatach lub na targach staroci, co będzie tańszym rozwiązaniem, jednak mniej pewnym. Używany sprzęt sprzed lat nie zawsze jest w pełni sprawny, a ostateczne sprawdzenie stanu technicznego będzie możliwe dopiero po wywołaniu filmu. Aparaty analogowe rozdajemy na początku uroczystości na sali weselnej i prosimy gości, by udokumentowali dla nas to ważne wydarzenie i fotografowali siebie nawzajem podczas zabawy, abyśmy mogli stworzyć z tych zdjęć album. Analogowe zdjęcia przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans i staja się coraz popularniejsze. Ich ziarnistość, specyficzne kolory i niepowtarzalny klimat zapewnią Wam prawdziwy powrót do przeszłości oraz nutkę ekscytacji, ponieważ do wywołania nie będziecie wiedzieli co dokładnie znajduje się na kliszach Waszych.

Kreatywna księga gości

Przygotowywanie księgi gości to świetna okazja, by wykazać się kreatywnością i stworzyć coś, do czego z przyjemnością będziecie wracać w przyszłości – podczas kolejnych rocznic, a nawet zwykłych zimowych wieczorów. Księga gości sama w sobie jest pamiątką, jednak w klasycznej wersji jest nieco… nudna. Zarówno dla państwa młodych, jak i dla gości, którzy po raz setny muszą zastanawiać się nad życzeniami, które warto napisać. Dlatego warto postawić na nietypowe rozwiązania – zaciekawią one gości i skłonią do spontanicznych wpisów, które w przyszłości ozdobią Wasze mieszkanie i które będziecie czytać z uśmiechem na ustach.

Fotoalbum

Księga gości stworzona w oparciu o zdjęcia jest świetnym pomysłem, ponieważ upamiętni obecność naszych wspaniałych gości nie tylko za pomocą życzeń i rad, które dla nas zostawią, ale również poprzez fotografie. Aby stworzyć księgę gości w formie fotoalbumu należy przygotować aparat natychmiastowy – Instax lub Polaroid, który wydrukuje zdjęcia gości, aby mogli oni wkleić je do Waszej księgi życzeń i opatrzeć indywidualnym podpisem. Oprócz aparatu na takim stanowisku powinna znaleźć się taśma do przyklejania zdjęć oraz klasycznie długopisy i pisaki, najlepiej kolorowe, aby goście mogli puścić wodzę fantazji. Koszt aparatu to, w zależności od modelu, kilkaset złotych, co jest sporym wydatkiem, natomiast aparat posłuży Wam jeszcze długo po weselu. Należy również pamiętać o zakupieniu odpowiedniej ilości wkładów i ich wymianie, aby goście mogli wpisywać się do księgi, kiedy tylko będą chcieli.

Wszystko z drewna

Ogromna popularnością cieszą się obecnie drewniane księgi gości. Mogą być one zorganizowane w postaci malutkich serduszek, na których goście mogą zamieścić krótką wiadomość do młodych lub napisać swoje imię, które następnie wrzucą do skrzynki lub specjalnej ramy. Tak przygotowany „obraz” możemy później powiesić na ścianie w domu i każdego podziwiać pamiątkę z wesela. Innym pomysłem, nieco bardziej surowym, jest zorganizowanie podpisów gości na kawałku drewna, który podobnie jak rama, zawiśnie w centralnym punkcie domu.

List w butelce

Każdy z nas marzył kiedyś, aby znaleźć tajemniczy list w butelce od jakiegoś rozbitka. Teraz możemy skorzystać z tej fantazji i zainspirować nią swoją księgę gości. Przygotowujemy dużą butelkę lub ozdobny słoik, do którego goście będą wrzucać życzenia, a do tego karteczki, coś do pisania i krótkie tasiemki do związywania życzeń w rulonik. Warto wrzucić pierwsza karteczkę samodzielnie, aby pokazać gościom sposób, w jak powinni przygotować swoje wpisy.

Odcisk palca

To również jeden z popularniejszych i jednocześnie najbardziej indywidualnych pomysłów na księgę gości. Przygotowania do jej tworzenia należy rozpocząć wcześniej i kupić szablon, na którym rodzina pozostawi odciski palców oraz kolorowe tusze. Szablony przeważnie opierają się na formie drzewa, jednak na rynku znajdziemy również szkice balonów, kwiatów lub serc. Jeśli macie zdolności artystyczne lub ktoś znajomy może Wam pomóc, możecie zaprojektować własny wzór i stworzyć w pełni autorską kompozycję.

Indywidualne rozwiązania

Możliwości personalizacji księgi gości jest wiele, szczególnie ciekawe są formy nawiązujące do zainteresowań nowożeńców. Wśród innych pomysłów możemy znaleźć również księgi w formie korków do wina czy mapy, jeśli państwo młodzi kochają podróże. Podpisy można składać także na okładkach płyt winylowych, a nawet na gitarze, jeśli młodzi małżonkowie są związani z muzyką.

Anita Bożek