Sukienki plus size na lato, które musisz mieć! Wskazówki i trendy

Letnie sukienki dla pań w większym rozmiarze mogą zdziałać cuda: wyszczuplą, zapewnią swobodę i świeżość, wprawią w doskonały nastrój.

Sukienki plus size na lato
Sukienki plus size na lato, które musisz mieć! Wskazówki i trendy

Tylko jakie wybrać, by cieszyć się tymi korzyściami? Warto zwrócić uwagę na trendy i dopasowanie kreacji do rodzaju sylwetki.

Jaka sukienka na lato?

Lato rządzi się swoimi prawami. Pogoda bywa wtedy bardzo niepewna, a upały są na porządku dziennym. Oznacza to, że ubrania trzeba wybierać nie tylko pod kątem mody czy swoich upodobań. Bardzo ważne jest, by zadbać o własny komfort czy nawet bezpieczeństwo. Jak to zrobić?

Należy szukać sukienek uszytych z przewiewnych, oddychających materiałów. Warto, by ich fasony były zwiewne i zapewniające swobodę ruchów. Odkryte nogi czy ramiona są jak najbardziej wskazane, ale tylko wtedy, jeśli ekspozycja na słońce nie trwa długo. Na długie spacery bez cienia lepszym rozwiązaniem są sukienki długie, z rękawem.

Letnie sukienki plus size – trendy

Trendy na lato każdego roku są do siebie trochę podobne. Wynika to z faktu, że wszystkie kobiety kochają uniwersalne, wielosezonowe kreacje. Dotyczy to także kolekcji plus size, w których niemal zawsze przeważają letnie klasyki. Sprawdź np. https://ptakmoda.com/35-sukienki-plus-size. Do wakacyjnych pewniaków plus size można zaliczyć choćby maxi. Długie sukienki odsłaniają stosunkowo niewiele ciała, ale jednocześnie zapewniają całkowitą swobodę. Nie krępują ruchów w żaden sposób, a te w lekkiej, zwiewnej formie pozwalają skórze oddychać.

Sukienki plus size na lato, które musisz mieć! Wskazówki i trendy

Innym pewnym co roku trendem są… kolory! Co roku do kolekcji letnich (tych plus size także) wkraczają wyraziste, energetyczne kolory. To barwy, które wprawiają w wakacyjny, pozytywny nastrój i ożywiają całą stylizację. Warto więc szukać sukienek wzorzystych i kolorowych. Uważaj tylko na drobne desenie: mogą optycznie powiększać.

Każdego lata do łask wraca też pewien motyw, który pozornie wydaje się zupełnie nie pasować większym sylwetkom. Chodzi oczywiście o marynarskie paski. Czy nosząc rozmiar XL+, nie wypada ich nosić? Niekoniecznie. Prawdą jest, że poziome paski mogą pogrubiać, ale efekt ten można łatwo zmienić. Wystarczy dodać wyrazisty pasek w talii. Wtedy biust i biodra rzeczywiście wydadzą się bardziej krągłe, natomiast talia zamieni się w… talię osy! Poziome paski można więc wykorzystać na swoją korzyść.

 

Sukienki plus size na lato, które musisz mieć! Wskazówki i trendy

Natomiast jeśli chodzi o gorące nowości, to na szczególną uwagę zasługują wycięcia np. na dekolcie, ramionach czy nawet w okolicach talii. Takie zamierzone “dziury” są obecnie hitem kolekcji damskich. W odpowiednim kształcie, np. trójkątów ze stożkiem skierowanym do środka ciała, mogą wyszczuplić. Warto więc przyjrzeć im się dokładniej!

Jak dopasować sukienkę do figury?

By sukienka na lato zachwycała, musi być dopasowana nie tylko do pory roku czy trendów, ale przede wszystkim do Ciebie. Oznacza to, że musisz przyjrzeć się swojej urodzie i sylwetce. Im trafniej ocenisz, jakie fasony, kolory i wzory pasują Ci, tym lepszą stylizację stworzysz (i to nie tylko letnią).

Uniwersalną zasadą jest ta dotycząca proporcji ciała. Idealna sukienka powinna sprawiać, że ramiona i biodra wydają się tak samo szerokie, natomiast talia znacząco mniejsza. Zależnie od tego, jakie masz kształty, skup się na tym, by uzyskać właśnie taki efekt (proporcje zbliżone do klepsydry). Natomiast Twoja uroda powinna decydować o doborze kolorów. Panie o ciepłej karnacji wyglądają świetnie w kreacjach o chłodnym odcieniu, a te z zimnym typem urody w ubraniach o ciepłej barwie.

Artykuł partnera