Sprawdź, co się sadzi w sierpniu!

Czas na kolejne wysiewy! Poznaj rośliny, które powinny znaleźć się w sierpniowym ogrodzie.

co sadzi się w sierpniu
Sprawdź, co się sadzi w sierpniu! Foto barskefranck/Pixabay

Zadbany ogród wymaga, by podporządkować się rytmowi natury. Niektóre rośliny najlepiej zasadzić jest na wiosnę, inne latem lub jesienią. Pomyłka może niestety skończyć się śmiercią kłącza. Ważne jest, żeby pamiętać, kiedy wypada najlepszy okres na wprowadzenie różnych gatunków. Zobacz, co sadzi się w sierpniu!

Warzywa

Chociaż sierpień kojarzy się raczej ze zbiorem warzyw, wytrawni ogrodnicy nie zaniechają dodania też pewnych gatunków do swoich warzywniaków. Na początku miesiąca warto wysiać takie rośliny, jak szpinak, rzodkiew, rzepa czy koper ogrodowy. Po kilku tygodniach nadejdzie natomiast czas na roszponkę i szczaw. Ósmy miesiąc to także ulubiony okres kapusty. Szczególnie jej dwie odmiany, włoska i pekińska, skorzystają na sierpniowym wysiewie. Natomiast ci, którzy chcą na jesieni zebrać ze swoich poletek cykorię, mają jeszcze swoją ostatnią szansę na jej posadzenie. Pospieszyć powinni się też miłośnicy buraków, bo czas ich wysiewu kończy się w połowie sierpnia.

co sadzi się w sierpniu
Sprawdź, co się sadzi w sierpniu! Foto toodlingstudio/Pixabay

Sad

Sierpień to czas wielkich owocowych przygotowań. Wiele drzew i krzewów rodzących te naturalne słodycze sadzi się bowiem na jesieni. Dlatego warto przyszykować dla nich glebę. W tym celu należy wysiać tak zwany „zielony nawóz”. Podnosi on żyzność ziemi i pomaga w zachowaniu różnorodności mikroorganizmów. W jego skład może wejść między innymi groch polny czy wyka jara. Po zbiorach przychodzi też pora na sadzenie truskawek.

co sadzi się w sierpniu
Sprawdź, co się sadzi w sierpniu! Foto Capri23auto/Pixabay

Kwiaty: co sadzić w sierpniu?

Dla miłośników choinek druga połowa lata to przede wszystkim czas sadzenia drzew iglastych. Natomiast ci, którzy od Świąt Bożego Narodzenia wolą Wielkanoc, mogą zająć się sadzeniem rosnących na wiosnę roślin cebulowych. Tulipany, lilie i hiacynty zakwitną w ogrodzie wraz z rozbudzającą się przyrodą, jeśli ich cebulki znajdą się w sierpniu w ziemi. Cały miesiąc można także sadzić rośliny dwuletnie, takie jak niezapominajki, bratki albo stokrotki. To również najlepszy moment na zasianie trawnika.