Sylwester w domu – czy warto ubrać się modnie?

Wprowadzone obostrzenia zmuszają nas do zmiany formy świętowania tegorocznego Sylwestra. Czy spędzając go w domu warto ubrać się modnie?

Sylwester w domu – czy warto ubrać się modnie. Foto cottonbro/Pexels

W 2020 nasze życie zostało wywrócone do góry nogami. Przez cały rok zmieniało się nasze podejście do zakupów, organizacji nauki i spotkań czy kontaktów międzyludzkich. Jego końcówka również nie wydaje się być inna. Wprowadzone restrykcje sprawiają, że tegoroczna zabawa sylwestrowa będzie mogła odbyć się jedynie w niewielkim gronie. Mimo to, część z nas planuje noworoczne domówki.

Czy warto ubrać się modnie?

Praca w domu przyzwyczaiła nas do przykładania mniejszej wagi do ubioru. Rozciągnięty dres i kapcie to codzienna stylizacja wielu Polaków. W Sylwestra warto jednak zrezygnować z typowego stroju i, nawet jeśli nie planujemy żadnych wyjść, celebrować zakończenie roku w olśniewającej kreacji. Podkreślenie nią wyjątkowości tego dnia może pomóc nam poczuć się lepiej po długotrwałej, domowej izolacji. Wybór modnej stylizacji nie oznacza, braku wygody. W tegorocznych trendach znajdziemy wiele komfortowych rozwiązań.

Klasyczne kroje

Jeśli nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na kreację, jej poszukiwania zacznijmy od własnej szafy. Być może znajdziemy w niej sukienkę o klasycznym, ponadczasowym kroju, taką jak mała czarna. Nie warto obawiać się, że zakładając ją kolejny raz będziemy wyglądać jak na poprzedniej imprezie. Dzięki odpowiednim dodatkom, kreacja będzie wyglądała niepowtarzalnie.

Sylwester w domu – czy warto ubrać się modnie. Foto materiały prasowe. Sukienka: Patrizia Aryton

Brokatowe szaleństwo

Wiele z nas nie wyobraża sobie Sylwestra bez cekinów i brokatu. Wtedy pierwszym skojarzeniem jest lśniąca sukienka. Jeśli jednak ta propozycja wydaje się być niezbyt wygodna, na domową posiadówkę warto założyć brokatowy top oraz błyszczące leginsy w rockowym stylu. Efekt „wow!” gwarantowany.

Sylwester w domu – czy warto ubrać się modnie. Foto materiały prasowe. Stylizacja: Sinsay

Kapcie zamiast szpilek

Czy może być coś wygodniejszego niż miękkie, puchate kapcie? Raczej nie, dlatego w tym roku świętując zakończenie roku warto zrezygnować z wysokich szpilek. Jeśli impreza będzie odbywać się w mieszkaniu, zaletą będzie nie tylko mniejsze zmęczenie nóg, ale też spokój sąsiadów z niższego piętra i nieuszkodzona podłoga gospodarza.

Sylwester w domu – czy warto ubrać się modnie. Foto materiały prasowe. Kapcie: EMU Australia

Wygodny dres

Być może część z nas, w obawie o zdrowie, tegorocznego Sylwestra spędzi jedynie w gronie domowników. Jednak również wtedy nie powinno się zapominać o wyglądzie. Umyte włosy, wykonany makijaż i odpowiednia stylizacja poprawią nasze samopoczucie oraz podkreślą odmienność tego dnia od każdego innego. Na świętowanie przed telewizorem warto wybrać dresowy komplet. Tkanina nie będzie krępowała ruchów i mimo domowej stylu kreacji, będziemy mogły dotrwać do północy w szampańskim nastroju.

Sylwester w domu – czy warto ubrać się modnie. Foto materiały prasowe. Stylizacja: Cellbes.pl

Justyna Grochowska