Sylwester we dwoje. Jak spędzić go romantycznie?

Tegorocznego sylwestra wiele par spędzi tylko we dwoje - z wyboru lub ze względu na panujące w kraju obostrzenia. Podpowiadamy, jak zaplanować ostatni dzień w roku w romantycznym klimacie.

Sylwester we dwoje. Jak spędzić go romantycznie. Foto Andriyko Podilnyk /Unsplash

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, sylwester 2020 nie będzie tak huczny jak wszystkie poprzednie. Brak zorganizowanych zabaw oraz odwołanie wyjazdów krajowych i zagranicznych zmusiły nas do pozostania w ten wyjątkowy dzień w domach. Część Polaków spędzi ten wieczór tylko we dwoje, dlatego warto zadbać o romantyczny klimat i zaplanować z wyprzedzeniem kilka atrakcji.

Romantyczna kolacja

Dobra kolacja to podstawa każdej sylwestrowej zabawy. Warto wcześniej zaplanować menu i zrobić stosowne zakupy, aby nie nadrabiać kulinarnych zaległości w biegu. Nie zapomnijmy zaopatrzyć się w wino oraz szampana do wzniesienia toastu za przyszły rok. Wspólną zabawę sylwestrową możemy zacząć już na etapie przygotowywania romantycznej kolacji – przygotowywanie posiłków jeszcze bardziej zbliża do siebie partnerów, a ponadto może wywołać wiele radości. Pamiętajmy również, że taki posiłek to nie tylko dobre jedzenie, ale również, a może nawet przede wszystkim, odpowiednia oprawa. Świece, klimatyczna muzyka, przystrojenie stołu i wreszcie odpowiedni strój. Fakt, iż spędzamy sylwestra w domu nie oznacza, że musimy być ubrani w dres. Warto postawić na eleganckie stroje, fryzurę lub makijaż i uczynić z tego spotkania wyjątkową randkę.

Planszówkowy turniej

Po kolacji możemy przejść do dalszych atrakcji. W zależności od zainteresowań, możliwości jest wiele. Jedną z propozycji jest miniturniej planszówkowy. Jeśli gry planszowe lub karciane są jednymi z waszych ulubionych sposobów spędzania czasu, to będą one świetnym zakończeniem roku. W trakcie rozgrywki poza rywalizacją będzie również okazja do rozmowy oraz wspólnego relaksu, którego często brakuje nam na co dzień.

Kino na małym ekranie

Najbardziej oczywistym, ale również przyjemnym, pomysłem na sylwestra we dwoje jest seans filmowy. Maraton ulubionego serialu lub najnowsza produkcja dostępna na platformie streamingowej to zajęcie na kilka godzin. Wystarczy przygotować przytulną salę kinową w sypialni lub salonie oraz wyposażyć ją we wszelkiego rodzaju poduchy, koce oraz napoje, np. wino. Tutaj również nie zapominajmy o klimacie i zapalmy świece lub lampki.

Przegląd domowego archiwum

Dla tych bardziej sentymentalnych przygotowaliśmy inną propozycję – przegląd domowego archiwum w postaci zdjęć, filmów i pamiątek. Wspominanie wspólnych chwil świetnie wpisze się w romantyczny charakter sylwestrowego wieczoru i pozwoli Wam przeżyć na nowo najszczęśliwsze dni związku. Pod koniec tego trudnego dla nas wszystkich roku warto skupić się na tym, co dobrego nam przyniósł i z nadzieją wejść w zbliżający się rok 2021.

Sylwestrowe piżama party

Sylwester to dzień, w którym niemal czujemy się w obowiązku hucznie świętować, jednak równie dobrym sposobem na zakończenie roku jest piżama party. Dzień na luzie, w wygodnych strojach, bez większego ciśnienia. Dobre jedzenie, wspólna kąpiel, ciekawy film, czy cokolwiek innego, co przyjdzie nam do głowy, oraz najważniejsze – druga połówka. Wykorzystajmy ten specyficzny czas, by na chwilę zwolnić i po prostu pobyć razem, robiąc to, co najbardziej lubimy.

AB