Szukasz telewizora? Postaw na korzyści płynące z wyboru certyfikowanego Android TV

Chcesz kupić telewizor, ale nie wiesz do końca, na jaki się zdecydować? Świetnym wyborem będzie Android TV, który zaoferuje ci rozrywkę i wiadomości bez limitu. Dowiedz się więcej i wybierz telewizor dla siebie!

Szukasz telewizora Postaw na korzyści płynące z wyboru certyfikowanego Android TV

Android TV – co to znaczy?

Sympatycznego zielonego robota, który jest symbolem Androida, nie trzeba nikomu przedstawiać. Znamy go ze swoich smartfonów czy tabletów – ale czy wiesz, że teraz możesz z nim współpracować także podczas korzystania z telewizora?

Android TV to nic innego, jak przystosowany do potrzeb telewizorów system bazujący na Androidzie. Jest on w pełni wartościową platformą Smart TV, dzięki której ekran telewizora możemy wykorzystywać na dużo więcej sposobów niż tylko do oglądania telewizji.

Co umożliwia Android TV?

System Android TV pozwala na przeniesienie naszej rozrywki z smartfonów czy tabletów wprost na ekran telewizora. Przed użytkownikiem otwierają się bramy do niemalże nieograniczonych zasobów internetowych bibliotek multimedialnych, w których czekają zarówno filmy, muzyka, wiadomości, jak i gry.

Warto od razu zaznaczyć, że Android TV jest prosty i intuicyjny w obsłudze. W zależności od preferencji użytkownika można to robić za pomocą pilota, klawiatury lub nawet sterowania głosowego. Ta ostatnia opcja dostępna jest poprzez Asystenta Google – jednak oprócz szybkiego dostępu do wybranych treści, na ekranie telewizora można także przeglądać wyniki wyszukiwania z wyszukiwarki Google, sprawdzać zaplanowane w kalendarzu spotkania czy zarządzać innymi urządzeniami, połączonymi w inteligentnym domu.

Wideo

Poprzez Android TV użytkownik zyskuje dostęp do ponad 5000 dedykowanych aplikacji. Dla kinomaniaków oferta obejmuje takie zasoby jak Netflix, HBO GO, Prime Video czy Rakuten TV, ale też lokalne: VOD, Player, IPLA, TVP VOD.

Streaming muzyczny

System udostępnia także bogate zasoby muzyczne. Przed użytkownikiem stoją otworem muzyczne serwisy streamingowe, takie jak Spotify, Tidal czy Deezer.

Gry i aplikacje

Poprzez Android TV można połączyć się z Google Play Store i uzyskać dostęp do ogromnej kolekcji gier i innych aplikacji.

Szybkie przesyłanie materiałów

Oprócz tego Android TV udostępnia funkcję Google Chromecast – dzięki czemu można błyskawicznie wyświetlić materiał oglądany na smartfonie czy tablecie na ekranie telewizora.

Jak zacząć korzystać z Android TV?

Już kilka lat temu sukces święciły przystawki Android TV, które można połączyć z dowolnym telewizorem – Android TV boxy. Jest to jednak kolejne urządzenie, kolejne kable, kolejny pilot. Jeśli szukasz aktualnie telewizora, to o niebo lepszym rozwiązaniem jest zakup telewizora z certyfikowanym Android TV.

Spośród dostępnych na rynku rekomendujemy wybór jednego z nowych modeli japońskiego producenta Sharp – kup telewizor w ofercie RTV EURO AGD i przekonaj się, jak łatwy może być dostęp do najlepszej rozrywki i najświeższych informacji.

Android TV Sharp

Na polski rynek weszły właśnie Android TV Sharp z serii AQUOS BL. Do wyboru są 4 rozmiary: 40, 50, 55 i 65 cali. Ekrany tych telewizorów mają 3840×2160 pikseli rozdzielczości, dzięki czemu zapewniają precyzyjne odtwarzanie obrazów o rozdzielczości 4K. Obraz ma naturalne nasycenie kolorów, właściwy mu kontrast i jasność.

Urządzenia z serii BL wyposażone są w wysokiej jakości systemy głośnikowe harman/kardon, w tym głośniki wysokotonowe i niskotonowe. To połączenie gwarantuje doznania audio na poziomie kinowym, z zachowaniem czystego dźwięku w całym zakresie pasma.

Warto zwrócić uwagę na Android TV Sharp również ze względu na cenę. Parametry telewizorów w połączeniu z możliwościami, które daje certyfikacja Android TV sprawiają, że jest to najlepszy wybór!

Wpis znaleziono dzięki:

- Android TV Sharp

- Sharp - kup telewizor

- Streaming muzyczny