Tatuażowe trendy 2023 – znajdź najlepsze inspiracje dla siebie!

Handpoke, mikrorealizm, a może...? Odkryj, które trendy zapanują nad tatuatorskim światem w 2023 roku!

tatuażowe trendy
Tatuażowe trendy 2023 – znajdź najlepsze inspiracje dla siebie! Foto Lucas Lenzi/Unsplash

Trendy przychodzą i odchodzą. W przypadku ubrań, makijażu czy włosów – rzeczy, które można dosyć szybko zmienić – nie jest to większym problemem. Tatuażowe trendy nie są jednak czymś, za czym warto ślepo podążać. W końcu moda prędzej czy później minie, a nasza dziara zostanie z nami do końca życia. Jednakże to, co popularne w tatuażowym świecie, może stanowić dla nas idealną inspirację, jeżeli nie mamy pomysłu, co sobie wytatuować. Trendy potrafią zainspirować i naprowadzić na właściwy trop. Przedstawiamy inspiracje, które królują salonami tatuażu w 2023 roku!

Zobacz także: Wakacyjny tatuaż – najczęściej popełniane błędy. Jak ich uniknąć?

Minimalizm i fineline

Minimalizm od dawna cieszy się uznaniem wśród fanów subtelnego tatuażu. Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z modyfikacjami, wybiera na pierwszy ogień właśnie tatuaż minimalistyczny. Ogromną popularnością cieszy się ostatnio szczególnie odmiana fineline, czyli wzory powstałe jedynie z cienkich, delikatnych kresek. Często w ten sposób powstają motywy geometryczne i naturalne, w tym florystyczne. Efekty są niezwykle eleganckie, dlatego ten styl upodobały sobie szczególnie panie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez K U M O (@kumotattooist)

Mikrorealizm

Ten styl ma tak wielu zwolenników, co przeciwników. Realizm wymaga bowiem sporej ilości detali, które dobrze odznaczają się na dużym płótnie, mogą jednak zlewać się w przypadku mniejszych rozmiarów. Szczególnie po pewnym czasie, gdy tatuaż blednie, mikrorealistyczne rysunki mogą stać się trudne do odczytania. To wszakże nie powstrzymuje miłośników podobnych ozdób od umawiania się do specjalizujących się w tej technice artystów. Trend jest tak samo popularny w 2023, jak był w roku poprzednim.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ramon Cortes (@rmn_cortes)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jiro🎨 (@jiro_painter)

Akwarela

Kolejny trend, który już od kilku lat króluje sercami klientów tatuatorów, to ten związany z akwarelą. No, może nie dosłownie – do wykonania tatuaży używany jest przecież profesjonalny tusz – ale mający dawać wrażenie, jakby został „namalowany” za pomocą farb akwarelowych. Ponieważ rozlane kolory mogą łatwo przerodzić się w nieczytelną plamę na ciele, często efekt ten wykorzystuje się w postaci tła albo w połączeniu z kontrastującym, czarnym konturem. Takie połączenia tworzą prawdziwie magiczne obrazki, które zachwycają feerią barw i detali.

Handpoke

Nieco kontrowersyjna metoda, która w 2023 roku na pewno wciąż będzie dzieliła tatuatorów. Handpoke to nic innego, jak tatuowanie bez maszynki. W procesie wykorzystuje się jedynie igłę i tusz. Artysta metodycznie wbija narzędzie w skórę, tworząc małe kropki, które pod koniec łączą się w wybrany wcześniej wzór. Ten sposób tatuowania jest wolniejszy i mniej precyzyjny, a trwałość powstałej dziary mniejsza, niż w przypadku tatuaży wykonanych maszynką. Klienci, którzy się na niego decydują, muszą pożegnać się więc z dużymi, skomplikowanymi wzorami. Amatorzy tatuażu doceniają jednak handpoke za powrót do tradycji ozdabiania ciała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sandy (@saaandyy.7)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ravipa (@onedimpletattoo)

Tramp stamp

Tak zwany „tramp stamp” (co można przetłumaczyć jako „piętno ladaczynicy”) to tatuaż na dole pleców, zaraz nad pupą. Nie ma on zbyt dobrej sławy, wielu kojarzy się bowiem z nadmierną rozwiązłością. Ostatnio jednak umiejscawianie tatuażu w tym miejscu wraca do łask, a ludzi coraz mniej obchodzi związany z tymi dziarami stereotyp.

Patotatuaże

Jeśli nazwa brzmi dziwnie i nieco zabawnie, to oddaje ona cechy stylu, który reprezentuje. Patotatuaże to zazwyczaj proste rysunki, często wyglądające, jakby zostały zrobione od ręki. Dobrze, gdyby nie miały nic wspólnego z resztą twoich dziar, a nawet wyglądały na wyrwane z kontekstu. Może im także towarzyszyć zabawny podpis. Najważniejsze jest w nich to, co reprezentują – autoironię, nutkę cynizmu i kapkę dystansu do siebie. Mają podnieść brew i sprawić, aby na ustach pojawił się – często nieco zdziwiony – uśmiech.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez sashetattoo (@sashetattoo)

Tatuażowe trendy zainspirowane anime

Fanów kreskówek, szczególnie tych japońskich, ucieszy fakt, że moda na tatuaże inspirowane anime nigdzie na razie nie idzie. Kolorowe dziary z ulubionymi postaciami świetnie zaprezentują się szczególnie latem, kiedy będzie je można pokazać w całej okazałości. Nie mniej efektowne będą tatuaże wykorzystujące elementy popularnych gier komputerowych. Również one na pewno przyciągną niejedno spojrzenie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Danitza ★彡 (@gvtes)