Nowy Nissan X-Trail już wkrótce w salonach

Czwarta generacja kultowego modelu już wkrótce pojawi się na polskich drogach, a dealerzy już od dziś będą przyjmować zamówienia.

Nowy Nissan X-Trail już wkrótce w salonach
Nowy Nissan X-Trail już wkrótce w salonach

• Kultowy rodzinny SUV Nissana stworzony do elektryzujących rodzinnych przygód
• Płynna jazda jak w samochodzie elektrycznym dzięki pionierskiemu układowi e-POWER
• Pewne prowadzenie w każdych warunkach za sprawą układu napędu na cztery koła e-4ORCE z dwoma silnikami elektrycznymi
• Jedyny zelektryfikowany 7-miejscowy SUV w segmencie
• Zamówienia w Polsce będą przyjmowane od dzisiaj
• Ceny nowego modelu rozpoczynają się od 181 500 zł

Nowy Nissan X-Trail już wkrótce w salonach

Nissan X-Trail od ponad 20 lat dostarcza przygód rodzinom na całym świecie

Czwarta generacja kultowego modelu już wkrótce pojawi się na polskich drogach, a dealerzy już od dziś będą przyjmować zamówienia. Nowy X-Trail, dostępny w cenie od 181 500 zł, oferuje unikatową kombinację solidnego, przyciągającego wzrok wzornictwa, komfortu i wygody oraz płynnej, pewnej jazdy. Sercem nowego SUVa jest pionierski układ e-POWER Nissana, w którym koła napędzane są wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego – reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia jest więc natychmiastowa, liniowa i płynna.
Energia na potrzeby silnika elektrycznego wytwarzana jest w układzie napędzanym przez zaawansowany turbodoładowany silnik benzynowy o zmiennym stopniu sprężania cicho pracujący w tle. Jednostka ta ładuje akumulator, który następnie dostarcza mocy silnikowi elektrycznemu za pomocą falownika.
Pewną jazdę w każdych warunkach zapewnia e-4ORCE, czyli napęd na cztery koła z dwoma silnikami elektrycznymi, stworzony specjalnie na potrzeby zelektryfikowanych pojazdów Nissana.

Nowy Nissan X-Trail już wkrótce w salonach

Wygoda i komfort

Wygoda i komfort są kwestiami priorytetowymi w nowym Nissanie X-Trail. Trzeci rząd siedzeń składa się z indywidualnie składanych foteli, które można schować w podłodze bagażnika. Samochód mieści siedmiu pasażerów, a dostęp do drugiego i trzeciego rzędu siedzeń możliwy jest dzięki przesuwnemu drugiemu rzędowi i tylnym drzwiom, które otwierają się pod kątem niemal 90°. W kabinie znaleźć można cały szereg schowków, oddzielne sterowanie wentylacją z tyłu, a także gniazda ładowania USB typu A oraz C z przodu i tyłu.
Nowy X-Trail został również wyposażony w kompleksowy zestaw intuicyjnych technologii ułatwiających życie kierowcy i pasażerów, jak na przykład system wspomagania prowadzenia ProPILOT Assist z Navi-Link, który zwiększa pewność za kierownicą, czy systemy bezpieczeństwa czynnego, które wysyłają ostrzeżenia i interweniują w razie niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kluczową funkcją poprawiającą bezpieczeństwo jest zastosowanie wyświetlacza head-up, który pokazuje najważniejsze informacje na linii wzroku kierowcy: wskazówki nawigacji, informacje z systemów wspomagania czy aktualne limity prędkości.

Nowy Nissan X-Trail już wkrótce w salonach

Co oferuje nowy X-Trail?

Aby poprawić komfort, nowy X-Trail oferuje zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy z szerokim zestawem zintegrowanych funkcji, między innymi łatwym i bezproblemowym podłączaniem smartfonów oraz NissanConnect Services – specjalną  aplikacją służącą do komunikowania się z samochodem i monitorowania jego funkcji.
„Kolejny etap zelektryfikowanej ofensywy produktowej Nissana obejmuje debiut nowego  modelu X-Trail, który dołączy do gamy jeszcze w tym roku. Posiada on ugruntowaną  pozycję samochodu rodzinnego, który jest nieodłącznym towarzyszem przygód. Teraz te  przygody będą jeszcze bardziej ekscytujące dzięki zelektryfikowanemu napędowi, zaawansowanemu układowi napędowemu z dwoma silnikami dla większej pewności  prowadzenia, a także dzięki wersji siedmiomiejscowej. Unikatowa kombinacja tych  wszystkich cech w nowym modelu X-Trail wyróżnia go spośród konkurencji. Jesteśmy  przekonani, że nasi klienci go pokochają” – powiedział Guillaume Cartier, prezes Nissana w regionie AMIEO.

Nowy Nissan X-Trail już wkrótce w salonach

Wersje Nissana X-Trail dostępne w Polsce

Nowy Nissan X-Trail dostępny będzie w dwóch wersjach wyposażenia. Już w podstawowej odmianie N-Connecta samochód oferuje bogate wyposażenie, w którego skład wchodzą m.in. 18’’ felgi ze stopu metali lekkich, światła przednie FULL LED z czujnikiem zmierzchu, system multimedialny NissanConnect z 12,3-calowym ekranem dotykowym czy trójstrefowa klimatyzacja automatyczna.
Tekna wzbogaca samochód m.in. o system audio BOSE, system wspomagania prowadzenia ProPILOT Assist, wyświetlacz head-up o przekątnej 10,8” oraz elektryczne i bezdotykowe sterowanie pokrywą bagażnika.
Samochód w wersji N-Connecta z benzynowym silnikiem 1.5 VC-T o mocy 163 KM, napędem na przednią oś i automatyczną przekładnią Xtronic w wersji 5-osobowej dostępny będzie w cenie już od 181 500 zł. Cena tego modelu w odmianie 7-osobowej zaczyna się od 185 500 zł. X-Trail z tym samym napędem, ale w wersji wyposażenia Tekna, kosztował będzie od 199 850 zł za odmianę 5-osobową i od 203 850 zł za wersją 7-osobową.
Ceny pojazdu z innowacyjnym napędem e-POWER w wersji 2WD o mocy 204 KM zaczynają się od 196 200 zł za wersję N-Connecta i 214 550 zł za wersję Tekna w odmianie 5-osobowej.
Najmocniejsza wersja nowego Nissana X-Trail z układem e-POWER o mocy 213 KM i napędem na cztery koła e-4ORCE kosztować będzie od 206 200 zł za wersję N-Connecta i od 224 550 zł za odmianę Tekna w wersji 5-osobowej. W odmianie 7-osobowej samochody te będą kosztować odpowiednio od 210 200 zł za wersję N-Connecta i od 228 550 zł za wersję Tekna.
Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że ten kultowy samochód – synonim rodzinnych przygód – wkrótce dołączy do gamy Nissana. Klienci pokochają unikatową kombinację zelektryfikowanych osiągów, pewności prowadzenia, solidności i praktyczności. Jak przystało na Nissana, nowy model będzie oferował wyjątkowe korzyści dla klientów. Nie możemy się już doczekać, kiedy nowy X-Trail trafi do naszych salonów”.