Te ubrania odmienią twoją sylwetkę! Sposoby na ukrycie niedoskonałości

Otwierasz szafę i nie wiesz co założyć, aby twoje ciało dobrze się prezentowało? Mamy na to sposób! Nie musisz nosić rozmiaru xs, aby wyglądać dobrze!

Te ubrania odmienią twoją sylwetkę! Sposoby na optyczne wyszczuplenie

Brak figury modelki z pewnością nie przeszkodzi ci w zdobywaniu serc mężczyzn. Wygląd nie jest decydujący w kwestii kontaktów międzyludzkich, jednak odpowiednia stylizacja potrafi ukryć wady i uwydatnić atuty. Stąd już niedaleka droga do poczucia się jak seks-bomba. Jesteś gotowa na nowy image? Zaczynamy!

Zabawa z kolorem i wzorami

Podchwycone w magazynowych poradnikach triki o wyszczupleniu sugerują, że poziome paski pogrubiają, zaś pionowe wyszczuplają. Po części jest to prawda i warto stosować tę metodę, będąc osobą o krągłych kształtach. Jednak należy skupić się na tym, jak dana bluzka czy spodnie prezentują się na naszym ciele. Jeżeli ubranie jest złej jakości, pasy układają się nierównomiernie lub rozciągają się – nie pozwala to na skorzystanie z triku. Mogłaś to zaobserwować w przypadku trendu na pasiaste legginsy, które fatalnie wyglądały na nogach kobiet: przylegały do ciała i przekrzywiały się w trakcie noszenia. Pamiętaj, że każda ozdoba, fale i marszczenia czy inne aplikacje na odzieży mogą uczynić cię jeszcze bardziej krągłą.

foto. instagram.com/passionella_pl

Zgubny oversize

Kobiety, które narzekają na zbędne kilogramy, często nie są zadowolone ze swojej sylwetki i próbują ukryć ciało pod zbyt dużymi ubraniami w stylu oversize. Wbrew pozorom taka osoba nie wygląda dobrze. Sprawia wrażenie nieatrakcyjnej i zaniedbanej. Zamiast zapełniać swoją szafę „workami na ziemniaki” spróbuj zaobserwować, jakie zestawienia pozwalają wyrównać proporcje twojego ciała. Szybko przekonasz się, że warto wybierać stonowane, ciemne kolory zamiast bogatych wzorów. Jeśli chodzi o dodatki, nie wybieraj dużych, luźnych butów i toreb. Popularne i wygodne saszki zamień na dopasowane i wyszczuplające ciemne botki.

foto. instagram.com/phethai_closet

Dyskretna i… szczupła!

Zastosowanie się do tej zasady pozwoli ci na osiągnięcie pełnych rezultatów. Wystarczy, że będziesz pilnować, aby element ubioru, np. bluzka nie kończyła się w punkcie, w którym twoja sylwetka jest najszersza. Krawędź ubrania powinna znajdować się przed lub za tym miejscem, ale nigdy nie może się z nim pokrywać. Przykładowo sukienka nie powinna kończyć się tam, gdzie najbardziej szeroka jest łydka.

foto. instagram.com/plussizeootd_

Eksponuj talię!

Talia to najszczuplejszy fragment twojego ciała? Warto ją podkreślić! Zrezygnuj z paska umieszczanego w szlufkach spodni – zacznij nosić go na wysokości najwęższego miejsca. To pozwoli na zachowanie proporcjonalnych kształtów. Wyprostowana postawa dodatkowo poprawi wygląd, a ty będziesz wyglądać na pewną siebie i zgrabną 🙂

foto. instagram.com/plussizeootd_

Nie bój się eksperymentować z ubraniami. Pamiętaj, że moda daje wiele możliwości i może pomóc ci poczuć się atrakcyjną, choć wiadomo, że najpiękniejszą garderobą kobiety jest uśmiech 🙂

Marcelina Bednarska