To się nosi! O tych markach będzie głośno

Dwie młode projektantki, dwa krańce Polski, dwa zupełnie różne style projektowania. Czy te marki coś łączy? Oczywiście, że tak. Miłość do mody oraz pasja i zaangażowanie w projektowanie ubrań.

Stylizacja nr 1: Sukienki z bufkami – Cosel /cosel.moda, żółta torebka, buty – Menbur/menbur.pl

Zacznijmy od marki COSEL. Powstała ona stosunkowo niedawno na północy Polski, bo aż w Gdyni. Tworzy ją absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych-Anna Szubert, która jest również twórczynią projektu Marka Wspiera Markę. To, co wyróżnia COSEL to piękne nadruki materiałów, z których wykonane są ubrania. Wszystkie wzory inspirowane są motywami zwierzęcymi, ale także mają charakter całkowicie unikatowy, ponieważ są autorskim projektem marki. Nasycone kolory i zwariowane wzory łączą się ze sobą niczym mozaika, tworząc niesamowity efekt. W przypadku tej marki możemy liczyć na zwiewne szyfony, falbany czy eleganckie plisy. Najnowsza kolekcja pre-fall 19 ,,Królowa Safari” obfituje w szalone połączenia kolorystyczne charakterystyczne dla lat 80 oraz bufki na rękawach, które stanowią urozmaicenie każdej sukienki.

Stylizacja nr 3: Sukienki z bufkami – Cosel /cosel.moda, srebrna torebka, buty – Menbur/menbur.pl

Kolejna firma to KAMY Made In Krakow, należąca do młodej projektantki-Kamili Kosowskiej. Najnowsza kolekcja nosi nazwę „Love Artefakt” i jest odpowiedzią na chęć połączenia klasycznych ponadczasowych krojów oraz ciekawych, artystycznych wzorów. Początki KAMY to seria ręcznie szytych torebek, które były wykonane z serwet znalezionych na krakowskim Kazimierzu, dalej powstały również dwie serie peniuarów. To właśnie wzory na elementach pierwszych kolekcji zainspirowały projektantkę do tego, aby samemu zacząć tworzyć wzory na tkaninach.

Stylizacja nr 2: kurtka, spódnica – Kamy made in Krakow/kamydesign.pl, torebka, buty – Menbur/menbur.pl
Stylizacja nr 4: kurtka, sukienka – Kamy made in Krakow/kamydesign.pl, torebka, buty – Menbur/menbur.pl

Autorskie wzory na materiałach są wspólnym mianownikiem obu tak młodych firm projektujących ubrania. W dzisiejszych czasach, kiedy sieciówki masowo produkują ubrania, warto postawić na polskie projekty oraz polską produkcję. Tak unikatowe wzory gwarantują niepowtarzalność i oryginalność na polskich ulicach. To idealne propozycje dla  osób, które chcą podkreślić swój indywidualizm, a jednocześnie dać wyraz swojej twórczej naturze.