Film Dariusza Gajewskiego „Obca Niebo” wejdzie na ekrany kin 16 października

Niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. W zderzeniu z bezlitosną biurokracją, rodzice dziewczynki podejmują nierówną walkę balansującą na granicy prawa.

obce niebo2

Nowy film Dariusza Gajewskiego wejdzie na ekrany kin 16 października. Dziś prezentujemy Państwu plakat promujący tytuł. „Obce niebo” to dramatyczna historia polskiej rodziny mieszkającej w Szwecji.

obce niebo3

Niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. W zderzeniu z bezlitosną biurokracją, rodzice dziewczynki podejmują nierówną walkę balansującą na granicy prawa.

Długo oczekiwany, nowy film, znanego i docenianego reżysera – Dariusza Gajewskiego, to uniwersalna opowieść o miłości, która ukazana jest na kilku poziomach. Skomplikowane relacje między małą dziewczynką, jej rodzicami i rodziną zastępczą to prawdziwy emocjonalny tygiel. Dobre intencje dają tu fatalne skutki, a surowe przepisy prawa zmuszają bohaterów do podejęcia działań na granicy prawa. Obraz trzyma w napięciu tym mocniej, że jego scenariusz powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia.

Poza rodzimymi gwiazdami – Agnieszką Grochowską i Bartłomiejem Topą oraz rewelacyjną debiutantką – Basią Kubiak, na ekranie zobaczymy również gwiazdę szwedzkiego kina – Ewę Fröling.

Autorką zdjęć jest Monika Lenczewska, absolwentka American Film Institute w Los Angeles. Ostatni film, przy którym pracowała, etiopski „Difret”, został nagrodzony na festiwalu Sundance oraz na festiwalu w Berlinie. Praca nad „Obcym niebem” to jej pierwszy polski projekt pełnometrażowy.

Premiera filmu jest zaplanowana na 16 października. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.
Reżyseria: Dariusz Gajewski
Scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic
Zdjęcia: Monika Lenczewska
Obsada: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Ewa Fröling, Tanja Lorentzon, Gerhard Hoberstorfer, Per Morberg, Oleh Drach, Alona Szostak, Jan Englert, Magdalena Boczarska
Produkcja: TAKFILM
Koprodukcja: TVN S.A., Agora S.A., East of West Film
Dystrybutor: NEXT FILM
Gatunek: dramat/thriller
Czas: 107 min.