Tommy Hilfiger prezentuje inspirowaną Andym Warholem Tommy Factory

Niezwykłe multimedialne wydarzenie inspirowane legendarnym artystą odbędzie się w trakcie Nowojorskiego Tygodnia Mody. W projekt zaangażowani są Kate Moss, Lady Bunny i Travis Barker.

tommy factory
Tommy Hilfiger prezentuje inspirowaną Andym Warholem Tommy Factory.

Firma Tommy Hilfiger w swoim najnowszym projekcie czerpie inspiracje z samej ikony pop-artu, Andy’ego Warhola. W Tommy Factory, czyli powstałym jako wariacja na temat nowojorskiego studia Warhola interaktywnym „placu zabaw”, marka ma zamiar przełamywać klasykę z nowoczesnością. Przestrzeń będzie osią komunikacji na sezon jesień 2022.

Tommy Factory to nie miejsce. To stan umysłu – mówi o projekcie Tommy Hilfiger – „Fabryka” [atelier Warhola] była miejscem, gdzie musiało się bywać. Gdy zaczynałem karierę, to Andy łączył modę, sztukę, muzykę i showbiznes. Zdolność Andy’ego do przedstawiania tego, co najbardziej aktualne, nigdy nie przestała mnie inspirować.

Zobacz także: Jesienne haute couture 2022 od największych projektantów

Tommy Factory

Tommy Factory ma ożyć podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. To wtedy w zagospodarowanej multimedialnymi instalacjami przestrzeni odbędzie się pokaz Tommy Hilfiger. Inspirowane ideą „15 minut sławy” wydarzenie połączy obecnych na pokazie gości oraz bohaterów projektu dzięki interaktywnej scenografii. Ponadto widowisko będzie można śledzić również w samochodowym kinie na nowojorskim Brooklynie. Dla międzynarodowych fanów marki dostęp do Tommy Factory umożliwiony będzie przez metawersum. Marka zorganizuje pokaz w formule pozwalającej na zakup projektów jeszcze w trakcie wydarzenia, który będzie transmitowany do serwisu Tommy Play na platformie Roblox.

Futuremakers

W nadchodzącej kampanii udział wezmą tzw. „Futuremakers”, czyli twórczynie i twórcy przyszłości. Wśród nich znajdą się takie znane nazwiska, jak ikona modelingu Kate Moss i jej córka Lila Moss. Zobaczymy także perkusistę Travisa Barkera, aktora Anthony’ego Ramosa, muzyka Jona Batiste oraz legendarną drag queen Lady Bunny.

Twórcza energia Nowego Jorku to siła, która wciąż gromadzi inspirujące a zarazem różnorodne talenty – tak jak kiedyś w „Fabryce” Andy’ego Warhola – stwierdził Michael Dayton Hermann z The Andy Warhol Foundation.

Projekt nie tylko składa hołd wielkiemu artyście, ale także wspiera filantropijną działalność The Warhol Foundation.