Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020

Na ulicy robi się coraz cieplej, jaśniej i słoneczniej. A więc nadszedł czas, aby zapoznać się z głównymi trendami odzieży wierzchniej na wiosnę. Mamy dla Was 4 gorące propozycji.

Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Unsplash

1. Płaszcz ze sztucznej skóry

Tej wiosny skórzany płaszcz jest jednym z najbardziej stylowych elementów garderoby. W modzie swobodny krój, kołnierz, kieszeni i pasek. Kolor natomiast może być różnorodny: spokojny nude, delikatny pastelowy, uniwersalna czerń, ciemne odcienie zielonego i granatowego, a także efektowna czerwień. Wybór należy do Ciebie!

Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @arketofficial
Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @ports1961

2. Ciepła kurtka koszulowa

Gruba wełniana kurtka o kroju koszulowym musi pojawić się w Twojej szafie,  w tym sezonie! To rzecz, która idealne nadaje się do codziennych looków i którą można łączyć z t-shirtem, body lub golfem, albo z lekką sukienką. Wystarczy tylko uzupełnić obraz jeansami lub skórzanymi spodniami. Przy wyborze kurtki koszulowej zwracaj uwagę na krój, który powinien być swobodny, i na wzór – w tym sezonie w modzie będzie krata.

Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @topshop
Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @andotherstories

3. Kurtka w stylu motocyklowym

Skórzana kurtka motocyklowa prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Niewiele elementów garderoby mają taką samą uniwersalność, praktyczność i funkcjonalność. W tym sezonie z klasyczną czarną kurtką konkuruje kilka modeli. Wśród nich są kurtki skórzane z frędzlami, kurtki w stylu retro z szerokimi ramionami i celowymi przetarciami, a także kurtki o kroju wydłużonym.

Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @hm
Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @bershkacollection

4. Trencz

Trencz jest ponadczasowy i pasuje do wszystkiego! U szczytu popularności nie tylko klasyczne camelowe płaszcze, ale także niezwykłe kolorowe modele o krótszym, swobodnym lub asymetrycznym kroju.

Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @arketofficial
Trendy odzieży wierzchniej na wiosnę 2020. Foto: Instagram @thefrankieshop