Uczucia zamknięte w wyjątkowych diamentach od ACLARI Diamonds

W tym niepozornym przedmiocie kryją się osobiste wyznania oraz wspomnienia najpiękniejszych chwil w życiu.

Uczucia zamknięte w wyjątkowych diamentach od ACLARI Diamonds

Pierścionek z diamentami – nieważne, czy będzie minimalistyczny, czy artystyczny, nowoczesny czy retro – przede wszystkim oddaje emocje. W poszukiwaniu wyjątkowej biżuterii, nie tylko zaręczynowej, przeglądamy autorskie kolekcje marki ACLARI Diamonds!

Biżuteria z diamentami: współczesny talizman z pięknym przesłaniem

Czy wiesz, że pierwsze amulety miały formę blaszek, z wykutym symbolem? Zazwyczaj nosiło się je na szyi albo przy ubraniu. Miały one za zadanie chronić przed negatywnymi energiami. Ta pradawna biżuteria powstawała zawsze z określoną intencją. Odpowiednie musiało być miejsce i czas. Dziś osobistym talizmanem może być każdy pierścionek czy zawieszka, który ma dla Ciebie szczególne znaczenie. Jak różnie mogą wyglądać współczesne talizmany, pokazują projektanci z ACLARI Diamonds!

(Nie tylko) Zaręczynowe klasyki

Pojedynczy brylant osadzony nieco wyżej – centralnie, w cztero- lub sześcioramiennej koronie – i oprawiony w złoto żółte albo białe to już zaręczynowa klasyka. Dokładnie z taką linią biżuterii dla zakochanych debiutowała polska marka jubilerska ACLARI Diamonds w 2011 roku. Z czasem do zaręczynowych pierścionków dołączyły diamentowe kolczyki oraz zawieszki. Wszystkie elementy kolekcji powstają od podstaw w pracowni jubilerskiej w Trójmieście. Biżuteria tworzona jest ręcznie ze szlachetnych materiałów: złota próby 585 oraz naturalnych diamentów.

Zaręczynowe kolekcje ACLARI Diamonds to zapis emocji, artystycznych wizji projektantów, a przy okazji też zmieniających się trendów. To także pokazanie, że biżuteria zaręczynowa nie musi być utrzymana w jednej koncepcji, a ponadczasowy design da się interpretować na przeróżne sposoby.

Uczucia zamknięte w wyjątkowych diamentach od ACLARI Diamonds

Cztery kolekcje, cztery punkty widzenia

ACLARI Diamonds to cztery autorskie kolekcje – w każdej czuć inny temperament. Obok ponadczasowych wzorów znajdziesz tu m.in. inspiracje estetyką retro, boho, a także biżuterię bardzo współczesną. W tym awangardowe pierścionki z diamentami, które zdecydowanie łamią stereotypowe wyobrażenie o zaręczynowej biżuterii. Większość projektów oferowana jest w wersji z żółtego oraz białego złota. Ponadto część klasycznych pierścionków zaręczynowych dostępna jest w ofercie indywidualnej. W tym przypadku mamy możliwość wyboru nie tylko koloru złota, ale też konkretnego diamentu, jaki ma zostać zakuty w pierścionku.

– Aktualnie dostępne kamienie można wygodnie przeglądać i filtrować przy pomocy umieszczonego na naszej stronie konfiguratora – wyjaśniają jubilerzy z ACLARI Diamonds. – Istnieje możliwość wyboru poszczególnych parametrów diamentu, tj. jego masy, czystości, barwy, a także szlifu i symetrii. Nasi klienci bardzo sobie cenią tę opcję. Tym sposobem zaręczynowa biżuteria nabiera jeszcze bardziej osobistego charakteru.

Miłość trwała niczym diament

O diamentach mówi się, że przynoszą szczęście zakochanym. Podobno podarowane na zaręczyny symbolizują miłość prawdziwą, trwałą, bezwarunkową. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że to właśnie te kamienie królują w zaręczynowych i ślubnych kolekcjach.

– W naszej kulturze pierścionek z diamentem to prezent wyjątkowy. Przyjęło się, że podarowany ukochanej jest wyrazem miłości, bliskości, wdzięczności. Mówi się też, że panna młoda w dniu ślubu powinna mieć na sobie coś z tymi pięknymi kamieniami – podpowiada Agata, ekspert z warszawskiego salonu ACLARI Diamonds. – Diamentowy pierścionek to piękny prezent zaręczynowy, ale warto też wręczyć go z okazji rocznicy ślubu, narodzin dziecka czy innych ważnych momentów w życiu – podsumowuje.

Tworzone w duchu slow

W pracowni jubilerskiej ACLARI Diamonds powstaje wyłącznie złota biżuteria z naturalnymi diamentami. Kamienie są selekcjonowane i zakuwane w biżuterii ręcznie. Pochodzą zawsze z zaufanych źródeł oraz mają odpowiednie certyfikaty. Wśród diamentowych propozycji marki znajdziesz pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne, a także kolczyki oraz zawieszki. Sprawdź kolekcję online lub zajrzyj stacjonarnie. Salonów tej marki jubilerskiej szukaj w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach i Olsztynie.