Jakie tatuaże wybierają kobiety?

Do niedawna tatuaże kojarzone były głównie z wizerunkiem twardziela, a nawet przestępcy! Całe szczęście to już przeszłość i dziś dużo chętniej ozdabiamy swoje ciało, a tatuowanie stało się formą sztuki.

Jakie tatuaże wybierają kobiety?

Ten sposób na wyrażenie siebie również coraz częściej wybierany jest przez kobiety. Subtelne i delikatne wzory sprawiają, że tatuaże coraz częściej podkreślają damskie atuty. Z ostatniego badania Centrum Badań Opinii Społecznej wynika, że obecnie to kobiety częściej (16 proc.) niż mężczyźni (12 proc.) deklarują chęć zrobienia sobie tatuażu. Okazuje się także, że kobiety to wymarzone klientki tatuatora!

Coraz większą cześć klientów salonu stanowią kobiety. Nasze doświadczenia łamią wszelkie stereotypy. Panie dokładnie wiedzą czego chcą, są opanowane i przygotowane na dyskomfort związany z zabiegiem. Często dużo lepiej niż mężczyźni znoszą ból, dzięki świadomości swojego ciała i umiejętności pracy z oddechem. – mówi właściciel studio tatuażu artystycznego Time4Tattoo, Patryk Walęga.
Kobiety nie mają też takiej potrzeby robienia show z wizyty w salonie. Bywa, że fakt tatuowania ważnego symbolu uwalnia wiele emocji, więc cenią sobie prywatność. Aby wyjść im naprzeciw, ograniczyliśmy możliwość wejścia do naszego studia prosto z ulicy. To sprawia, że klientki, które nie  życzą sobie przypadkowych widzów, mogą czuć się bezpiecznie. – dodaje.

Jakie tatuaże wybierają kobiety?

Podejście do kobiecego tatuażu zaczęło się zmieniać w latach 90. i wciąż ewoluuje. Wpływ na to ma także rozwój techniki. Obecnie maszynki są małe i ciche, a jednocześnie dużo bardziej precyzyjne, pozwalając na tworzenie małych dzieł sztuki. Doskonale sprawdzają się przy delikatnych, drobnych wzorach często wybieranych przez panie.

Tatuaże to nie tylko sztuka zdobienia ciała, ale także forma przesłania, mówienia o naszych wartościach, o tym co jest dla nas szczególnie ważne. Kobiety mają dużą potrzebę manifestowania swojego zdania i osobowości. Cieszy nas, że podejście do kobiecego tatuażu się zmienia, a my jesteśmy w stanie coraz lepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku. – podkreśla właściciel studio.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii!