Umywalki inspirowane modą

Projekty domowych łazienek stają się coraz bardziej wymyśle i artystyczne. Najnowsze propozycje elementów ich wyposażenia swoim wyglądem przypominają nowoczesne rzeźby.

Umywalki inspirowane modą

Łazienki już dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie użytkową, więc i trendy w ich projektowaniu ulegają zmianom. Aranżacja wnętrz coraz częściej korzysta z unikalnych rozwiązań i zasługuje na miano sztuki. Przykładem oryginalnego wyposażenia wnętrz są umywalki Gessati, Vortice i Plisse dostepne w ofercie Studio Forma 96.

Gessari

Umywalki inspirowane modą
Umywalki inspirowane modą

Kolekcja marmurowych umywalek Gessari marki Antonio Lupi łączy w sobie zaawansowane technologie, kreatywność i… nieoczywiste nawiązanie do świata modnych prążkowanych garniturów. Dzięki precyzyjnej technologii udało połączyć marmurowe płyty Carrara z kolorową żywicą. Miks naturalnego materiału i kleju tworzy powierzchnię dającą bardzo oryginalny efekt optyczny. Okrągłe, owalne lub kwadratowe umywalki Gessari wnoszą do każdej łazienki oryginalność i niepowtarzalną energię.

Vortice

Umywalki inspirowane modą
Umywalki inspirowane modą

Nowa, wolnostojąca marmurowa umywalka z marmuru Carrara, powstała z inspiracji połączenia człowieka z naturą. Złożony dialog między bezruchem a dynamizmem wyraża się poprzez powiązanie solidności materiału, z którego została stworzona, z wizualną lekkością projektu. Ta wyjątkowa w formie umywalka to ponadczasowy wyraz najwyższej włoskiej jakości, łączącej w sobie klasykę i modernizm. Projektant poprzez naprzemiennie nakładające się na siebie warstwy kamienia nawiązał do piękna natury, ale niektórym ta rzeźbiarska forma kojarzy się z kobietą dumnie kroczącą w zwiewnej, eleganckiej sukni.

Plisse

Umywalki inspirowane modą
Umywalki inspirowane modą

Dekoracyjna tekstura, piękno niedoskonałości i nieregularność to główne cechy projektu wolnostojącej umywalki Plisse autorstwa Paolo Uliana. W delikatnym wzorze po raz kolejny widać subtelne odniesienie do tekstyliów. Oryginał wytworzony w marmurze, teraz dostępny także w wersji z materiału Flumood. To nie tylko nowa wersja produktu, ale przede wszystkim bardzo kreatywne podejście do procesu produkcji. Powierzchnia umywalki zdaje się lekko poruszać w zależności od padającego na nią światła.