Gemmoterapia – nowa innowacyjna seria od Kosmetyki Dla

W naturze siła! Nikt nie wie tego lepiej, niż kreatorki marki Kosmetyki Dla, których bazujące na ziołach produkty skradły serca Polek. Teraz czas na kolejny krok, czyli gemmoterapię!

Gemmoterapia – nowa seria od Kosmetyki Dla. Foto kosmetykidla.pl

Kosmetyki dostępne na sklepowych półkach to w większości zwykła woda. Chociaż jest ona przydatna w tworzeniu formuły, to dla samej skóry jest bezużyteczna. Zaraz bowiem po nałożeniu kremu czy serum odparowuje z twarzy. Czy jest jednak jakiś sposób na to, by kupowane produkty pielęgnacyjne nie składały się w 80% z wypełniacza? Okazuje się, że tak. Wystarczy zastąpić wodę naparami ziołowymi. Dzięki dobroczynnemu działaniu wywarów roślinnych skóra regeneruje się dużo szybciej i skuteczniej. Tę filozofię zaadaptowały Marta i Zofia z Kosmetyki Dla. Od lat tworzą innowacyjne, naturalne kosmetyki. Teraz postanowiły wprowadzić na polski rynek kolejne niespotykane dotąd rozwiązanie – gemmoterapię.

Gemmoterapia

Gemmoterapia, nazywana także pączkobraniem, wykorzystuje pączki roślinne w celach leczniczych. Surowcem używanym w tej metodzie ziołolecznictwa mogą być zarówno pączki kwiatów, jak i liści, pędów, korzeni, a nawet bulw. Są one niezwykle cenne, ponieważ zawarte w nich tkanki twórcze są bogate w składniki aktywne. Co więcej, fantastyczny efekt można uzyskać już przy użyciu niewielkiej ilości. Jak wyjawiły nam twórczynie Kosmetyki Dla, w tym rodzaju fitoterapii zakochały się już od pierwszego usłyszenia. Kiedy miały szansę na obserwację procesu przygotowywania pączków do celów leczniczych w Szwajcarii, od razu wiedziały, że natrafiły na coś niesamowitego.

Kosmetyki Dla
Gemmoterapia – nowa seria od Kosmetyki Dla. Foto kosmetykidla.pl

Długoletnia tradycja

Początki gemmoterapii datowane są na XVI wiek – zdradziły nam właścicielki marki. – Pierwsze, nieśmiałe odkrycia przypisuje się Rembertusowi Dodonaeusowi, lekarzowi, botanikowi i herbaryście okresu odrodzenia.

Bardziej zaawansowane badania nad efektami terapeutycznymi pączków przeprowadzono pod koniec lat 50. XX wieku. Tematem tym zajmował się pochodzący z Belgii doktor Pol Henry. Do dzisiaj uważany jest on za twórcę fitoembrioterapii, przemianowanej potem na gemmoterapię.

Siła modrzewia

W najnowszej linii Gemmoterapik Młodości wykorzystano pączki modrzewia, najsilniejszego roślinnego antyoksydantu. Dzięki zapewnionej ochronie przed wolnymi rodnikami kosmetyki spowalniają starzenie się skóry. Jak się okazuje, zdobycie tego składnika wcale nie jest łatwe, ale dla efektów na pewno warto.

Największą trudnością było znalezienie dostawcy pączków modrzewia – powiedziały nam Marta i Zofia. – Zgodnie z wymaganiami GMP, czyli dobrej praktyki produkcyjnej, wszystkie surowce jakich używamy do produkcji muszą mieć odpowiednie badania i certyfikaty. Dlatego też nie możemy iść do lasu i samodzielnie zebrać pączków. Na szczęście Szwajcaria przyszła z pomocą i to stamtąd pochodzą używane w naszych kosmetykach pączki modrzewia.

Bogactwo natury

W linii Gemmoterapik Młodości znajdziemy nie tylko modrzew! W kremie do twarzy na noc oraz w kremie pod oczy i na powieki dużą rolę odgrywa także napar z owoców dzikiej róży. Przez zawartość stabilnej i dobrze przyswajalnej witaminy C wspomaga on powstawanie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. W składzie odszukamy także napar z malwy czarnej, łagodzący stany zapalne, chroniący przez wolnymi rodnikami oraz nawilżający. Skuteczność kosmetyków wzmacniają napar z czerwonej koniczyny, polecany szczególnie paniom w okresie menopauzy, odwar z lukrecji, który zwalcza hiperpigmentację, i wzmacniające skórę ceramidy.

gemmoterapia
Gemmoterapia – nowa seria od Kosmetyki Dla. Foto kosmetykidla.pl

Roślinna terapia dla ciała

Poza produktami przeznaczonymi do skóry twarzy, w linii Gemmoterapik Młodości znajduje się też balsam do pielęgnacji ciała. Przy jego produkcji wykorzystano wiedzę zaczerpniętą z gemmoterapii, a także innych działów ziołolecznictwa. Wyróżnia go między innymi zawartość świeżego naparu z bluszczu. Ten niezwykły składnik działa stabilizująco na strukturę tkanki łącznej. Pozwala to na zachowanie młodego wyglądu. Co więcej, saponiny bluszczu są skuteczne w hamowaniu cellulitu.