Walentynki – wyśmiewane, ale celebrowane

Święto Zakochanych wielu z nas traktuje z przymrużeniem oka, jako kiczowatą modę oraz krytykuje za przejaw amerykanizacji, mimo to Walentynki na stałe wpisały się w kalendarz wyjątkowych dni w roku. W tym dniu wręczamy partnerom miłosne upominki i chcemy spędzić czas tylko we dwoje. Jak pokazują jednak wyniki sondy, zmieniają się preferencje odnośnie celebrowania specjalnych okazji.

Walentynki wyśmiane ale celebrowane
Walentynki wyśmiane ale celebrowane

Aż 69% respondentów badania zrealizowanego przez serwis Prezent Marzeń „Polacy – rozrywka, a czas wolny” deklaruje, że chciałoby spędzić specjalne okazje jak na przykład Dzień Świętego Walentego w niestandardowy sposób. Zamiast wręczać ckliwe bibeloty wolimy przeżywać i podarować bliskiej osobie niezapomniane emocje.

Polacy nie mają zbyt wiele czasu, który mogliby poświęcać na rozrywki i przyjemności, 38% badanych chwilę dla siebie znajduje wieczorem lub popołudniu (25%), a 19% – tylko w weekend, dlatego zapewne wyjątkowe święta jak Dzień Zakochanych sprawiają, iż jesteśmy otwarci na nowe formy spędzania czasu. Co trzeci Polak zadeklarował, że wolałby podczas czasu wolnego oddać się aktywnościom. W walentynki możemy zaszaleć w niestandardowy sposób, spędzając wspólnie czas podczas zabawy w Escape room lub w tunelu aerodynamicznym, a nawet pokusić o lot balonem.

Obecnie coraz częściej sięgamy po niespodzianki w formie przeżyć, które dają możliwość spełnienia marzeń naszej ukochanej lub ukochanego. Zabierając partnera w ciekawe miejsce lub organizując niezapomniany wieczór, mamy szansę nie tylko na przyjemne spędzenie razem czasu, ale i na urozmaicenie codziennej rutyny w związku. Jak wynika z badania kobiety i mężczyźni chcieliby spędzać wolne chwile w podobny sposób. Prawie jedna trzecia wybrałaby aktywne rozrywki lub relaks, nieco mniej chętnych zdecydowałoby się na wyjazd lub kreatywne zajęcia.

Często mamy trudność w wyborze takiego prezentu, który nie będzie powieleniem poprzednich i sprawi przyjemność obdarowywanej osobie. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się niestandardowe podarunki – między innymi w formie różnego rodzaju zajęć, zaproszeń na atrakcyjne wydarzenia czy pakietów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Takich rozrywek zazwyczaj nie dostarczamy sobie na co dzień, a są przecież rzeczy, które lubimy robić niezależnie od wieku i ilości wolnego czasu – podkreśla Kornel Piesio z serwisu Prezent Marzeń.

Co ciekawe, jak wynika z sondy portalu Prezent Marzeń, to głównie kobiety są pomysłodawczyniami oryginalnych i niezapomnianych podarunków (62%), które mają dostarczyć partnerowi nowych doznań. Dodatkowo ponad 43% Polaków deklaruje, że jest w stanie przeznaczyć na niestandardową rozrywkę od 100 – 200 złotych, a 19 % respondentów 200 – 400 zł.