Wiosenna regeneracja włosów

Już niebawem, z nadejściem wiosny ciepłe płaszcze i wełniane czapki odejdą w zapomnienie. Podobnie osłabione po zimie włosy. Musisz im jednak pomóc w odzyskaniu witalności i zdrowego połysku.

Wiosenna regeneracja włosów

Przedstawiamy plan regeneracji włosów, abyś nową porę roku przywitała z doskonale prezentująca się fryzurą!
Problemy z jakimi zmagamy się zimą nie ograniczają się wyłącznie do puszenia i elektryzowania. W zależności od skłonności naszego skalpu i wyjściowej kondycji włosów, możemy doświadczać przetłuszczania, wysuszenia, braku połysku, rozdwajających się końcówek i, najczęściej u schyłku zimy oraz z nadejściem wiosny, nadmiernej utraty włosów. Winne są temu częste zmiany temperatur, nakrycia głowy i suche powietrze.

Odżywienie i nawilżenie

Włosy po zimie wymagają szczególnej pielęgnacji. Wysuszone końcówki docenią regularne stosowanie odżywek nawilżających oraz cotygodniowy rytuał rewitalizujący z zastosowaniem odpowiednich maseczek. W przypadku nadmiernej produkcji sebum należy codziennie myć skórę głowy, używając do tego delikatnych szamponów oczyszczających, tak by nie podrażnić dodatkowo skalpu i nie spowodować łupieżu. Pomocny może okazać się peeling skóry głowy. Co jeśli włosy utraciły połysk i stały się matowe? Niezawodne w przywracaniu blasku, elastyczności i miękkości są wszelkiego rodzaju oleje. Zabieg olejowania można wykonać zarówno na mokrych, jak i suchych włosach. Kluczem do sukcesu jest jednak dobór odpowiedniego rodzaju oleju oraz systematyczność.

Witaminy z talerza

Najlepsze kosmetyki nie pomogą, jeśli zaniedbamy odżywienie od wewnątrz. Niestety zimą o to nietrudno – znacznie mniejszy wybór świeżych warzyw i owoców sprawia, że często brakuje nam ważnych dla kondycji włosów minerałów i witamin. Rozwiązanie jest proste! Wzbogać codzienną dietę w produkty bogate przede wszystkim w witaminy z grupy B, krzem, cynk oraz miedź. Pomoże więc włączenie do jadłospisu ciemnozielonych warzyw, orzechów, pestek dyni i słonecznika, a także morskich ryby i jaj. Pamiętaj, że najważniejsza jest różnorodność.

Krótko, krócej… modnie!

Nowa pora roku, nowa Ty? Nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Budząca się do życia przyroda i promienie słońca zachęcają do zmian wizerunku i stylizacyjnych eksperymentów. Jeśli Twoje włosy narażone były na mróz i wiatr, ocierały się o szalik, a przy tym regularnie poddawałaś je intensywnej stylizacji z użyciem ciepła, konieczne może być podcięcie rozdwojonych końcówek. Fryzura odzyska dzięki temu lekkość i piękny wygląd. Możesz podejść do tego zabiegu w inny sposób – to doskonała sposobność na eksperymenty z długością włosów. Garść inspirujących krótkich fryzur damskich znajdziesz na stronie: http://www.schwarzkopf.pl/pl/stylizacja/fryzuryzkrotkichwlosow/odwaznie-krotkie-fryzury.html.

Wpis znaleziono dzięki:

- Piękne włosy

- Pielęgnacja włosów

- Błyszczące włosy