Wszystko na swojej wysokości

Środkowe półki to miejsce, gdzie najlepiej umieścić produkty o krótkiej trwałości: serki, wędlinę lub przygotowane wcześniej w kuchni dania – zupy, kotlety czy inne pyszności, które zostały z obiadu.

 Wszystko na swojej wysokości
Wszystko na swojej wysokości

Na dole lodówki temperatura jest najniższa i tam dobrze przechowywać przede wszystkim surowe mięso i ryby, najlepiej w szczelnych opakowaniach, gwarantujących jeszcze dłuższą świeżość. Boczne półki to idealne miejsce na olej, jajka, sosy, keczup, soki i inne napoje.

Flexi Box

Nowoczesne lodówki wyposażone są w praktyczne pojemniki Flexi Box, zaprojektowane dla optymalnej ochrony żywności. Można je umieścić na różnych poziomach, w zależności od rodzaju produktów w nich przechowywanych. Na górnym poziomie warto trzymać w nich owoce i warzywa, które zachowają świeżość dłużej dzięki udoskonalonemu systemowi termodynamicznemu. Jeśli umieścimy Flexi Box tuż nad koszem na warzywa, można w nim spokojne trzymać delikatną żywność, taką jak mięso i ryby, w temperaturze ok. 0°C (więcej dowiesz się tutaj: http://www.indesit.pl/).

Technologia No Frost

To fantastyczne rozwiązanie, które pomaga utrzymać idealny poziom wilgotności w lodówce, a co za tym idzie – zachować świeżość jedzenia na dłużej. Żywność nie wysusza się, nawet jeżeli nie jest przykryta. No Frost sprawia też, że zamrażalnik nie wymaga rozmrażania, ponieważ lód się w nim nie zbiera. Oszczędzamy więc czas, który do tej pory marnowaliśmy na regularne rozmrażanie lodówki!

Łatwy dostęp

Odpowiednie rozłożenie produktów i technologia je chroniąca to jedno, ale warto też zadbać o właściwy dostęp do żywności. Tutaj sprawdzają się na przykład wysuwane półki, które ułatwiają dostęp do znajdujących się na nich produktów. Mają one najczęściej system blokujący, który chroni je przed wypadnięciem. Umożliwia to łatwy dostęp do wszystkich produktów, nawet tych ukrytych w rogach. Kolejnym ułatwieniem jest Flexi Shelf, czyli składana na pół środkowa półka chłodziarki. Pomaga ona w przechowywaniu w lodówce dużych i wysokich naczyń.

Warto więc, planując zakup lodówki, upewnić się, że pozwala ona na dowolne konfigurowanie przestrzeni – zmianę wysokości półek i lokalizacji pojemników. Ułatwi to później rozłożenie produktów i dłuższe zachowanie ich świeżości.