Wybieramy jeansy na jesień. Który fason sprawdzi się najlepiej do codziennych stylizacji?

Jeansy stanowią fantastyczną bazę każdej kobiecej szafy. Są nonszalanckie, ponadczasowe i łatwe w stylizacji. Ich uniwersalny wygląd można łatwo zestawić z topem, koszulą, ale również z kardiganem.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać fason idealny dla siebie, świetnie trafiłaś! Zajrzyj do naszego poradnika, aby dowiedzieć się, na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu jeansów w na jesienne dni.
Bez jeansów wiele z nas nie wyobraża sobie codziennych wyjść do sklepu czy na spotkanie z przyjaciółkami. Denimowe spodnie są komfortowe, praktyczne i ponadczasowe. Dlatego też cieszą się niesłabnącym powodzeniem – niezależnie od aktualnie panujących trendów.

Jak dobrać jeansy do wzrostu?

W sklepach zajmujących się profesjonalną sprzedażą jeansów, takich jak Levi’s, Lee, Wrangler czy Mustang, spodnie zawsze są ponumerowane nie tylko pod kątem rozmiaru w biodrach, ale również wzrostu użytkowniczki, co znacznie może ułatwić dobór spodni. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które są bardzo niskie lub bardzo wysokie. Kierując się precyzyjną rozmiarówką, zdecydowanie łatwiej dobrać taki model spodni, który będzie pasować jak ulał.

Jak zbadać jakość jeansów?

Najbardziej trwałymi spodniami są te wykonane z twardego, grubego jeansu. Cechuje je duża żywotność i wysoka jakość wykonania. Większe właściwości w zakresie dopasowania do sylwetki mają z kolei cienkie jeansy – zwłaszcza te ze sporym dodatkiem elastanu. Choć lepiej dostosowują się do figury i nie krępują ruchów, mogą wykazywać nieco mniejszą odporność na częste pranie i wirowanie w domowej pralce.

Podkrój/stan – co należy o nim wiedzieć?

Stan jeansów (inaczej określany także jako podkrój) może być wysoki lub niski. Wysoki, który jest reprezentowany m.in. przez fason mom jeans, zakrywa wszelkie niedoskonałości figury, maskuje nadmiar kilogramów, boczki i większy brzuch. Sprawdza się w przypadku aktywnych kobiet – w nich nawet podczas schylania dolna część pleców pozostaje zakryta. Wysoki stan może też optycznie wydłużać nogi lub podkreślać wcięcie w talii. Szeroki wybór modeli z tej kategorii oferują m.in. marki Pepe Jeans, Tommy Jeans i Jack&Jones. Wysokiego stanu powinny z kolei unikać kobiety, które mają dość krótki tułów i długie nogi. Na rynku spotkać można także spodnie o średnim stanie. Niski stan z kolei, który aktualnie nie jest w modzie, bywa nieco trudniejszy w stylizacji. Wymaga idealnie szczupłej figury. Wtedy prezentuje się najlepiej.

Jak skracać i podwijać nogawkę jeansów?

Zdarza się i tak, że pomimo doboru odpowiedniego rozmiaru spodni pojawia się problem z nogawką (zazwyczaj zbyt długą). Jest to dość często spotykany problem w przypadku zakupu jeansów w sieciówkach, które oferują zazwyczaj zbyt długie nogawki – po to, aby wpasować się z produktem w jak najszerszą grupę odbiorców. Jeśli chcesz nosić jeansy z podwiniętą nogawką, a przy okazji nie martwić się o to, że optycznie skrócisz sobie figurę, pamiętaj o tym, aby element zawinięty nie był zbyt szeroki i nie odcinał się kolorystycznie od koloru wierzchniej warstwy spodni.