Wybieramy kuchenkę mikrofalową do zabudowy

Kuchenka mikrofalowa - niezbędna rzecz na wyposażeniu nie tylko w studenckich akademikach. W świecie, gdzie wszyscy żyjemy szybko i dynamicznie, często nie ma już miejsca na kultywowanie tradycji przygotowywania posiłków, składających się z kilku dań.

IKEA_Wybieramy kuchenkę mikrofalową do zabudowy
Wybieramy kuchenkę mikrofalową do zabudowy

Skoro mikrofalówka jest tak potrzebna w naszym codziennym życiu, jak powinniśmy wybrać idealną do naszego wnętrza?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – funkcje

Niemal wszyscy chcemy mieć jak najwięcej rzeczy skrojonych na nasze potrzeby. Precyzyjnie wymierzone meble, spersonalizowane funkcjonalności, perfekcyjnie dopasowany do szafek sprzęt. Nic dziwnego, że nawet mikrofalówkę chcemy idealnie wpisać w koncepcję naszego wnętrza. Jak wspomnieliśmy, kuchenka mikrofalowa w wielu domach pełni kluczową rolę, pozwalając na podgrzewanie posiłków. W miejscach, gdzie codzienne gotowanie się nie sprawdza, mikrofalówka może być nawet głównym urządzeniem kuchennym w domu.

Ważne jest, aby taka mikrofala do zabudowy miała zatem jak najwięcej opcji, które można wykorzystać w codziennym życiu bez dodatkowego angażowania innych sprzętów. Dla osób, które żyją szybko, ważne jest używanie jak najmniejszej ilości urządzeń oraz multifunkcyjność tego, co już znajduje się w kuchni. Warto zatem pomyśleć o kuchence mikrofalowej z funkcją opiekania. Dynamiczny tryb życia nie oznacza, że jedzenie z mikrofalówki ma smakować zawsze tak samo. Funkcja opiekania zatem będzie idealna dla tych, którzy od czasu do czasu potrzebują urozmaicenia, przygotowując potrawy na chrupko.

Decydując się na urządzenie typu „kombi” (łączące w sobie cechy mikrofalówki oraz tradycyjnego piekarnika) zwróćmy uwagę na funkcję termoobiegu i działanie opcji grillowania. Wielofunkcyjne urządzania sprawdzają się doskonale w małych kuchniach.

Mikrofalówka do zabudowy – ceny

Jeśli funkcje już są wybrane, czas na dopasowanie sprzętu do naszej kuchni i przede wszystkim do budżetu. Ceny kuchenek mikrofalowych do zabudowy wahają się, w zależności od wielkości i ilości funkcji. Mikrofalówkę do zabudowy, która sprosta podstawowym oczekiwaniom, można znaleźć już za mniej niż 600 złotych. Jeżeli zależy nam na udogodnieniach, o których już wspomnieliśmy, trzeba liczyć się z wydatkiem przekraczającym nawet 1500 złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że sprzęt, w który inwestujemy, będzie nam służyć latami i często z powodzeniem zastąpi inne urządzenia.

Sprzęt do zabudowy – design

Wybierając sprzęt, ważne jest nie tylko to, aby całość była maksymalnie wydajna, ale również, by dobrze komponowała się z resztą wyposażenia i tworzyła spójną i harmonijną całość z wystrojem i stylem naszej kuchni. Najczęściej w ofertach producentów mamy do wyboru czarne lub białe modele, które pasują do większości kuchni – polecamy sprawdzić ofertę w sklepach IKEA. Gdzie każdy znajdzie z pewnością idealne rozwiązanie dla swojej kuchni.