Zadbaj o wygląd brwi

Brwi są bardzo ważnym elementem twarzy, nadają jej wyraz i kształt. To podstawa, o którą każda kobieta powinna zadbać.

zadbaj o wyglad brwi

Jeśli nie przepadamy za intensywnym makijażem, możemy odpuścić sobie podkład czy malowanie oczu, ale brwi zawsze powinny być podkreślone. Poniżej kilka wskazówek jak to zrobić.

Jaki kształt brwi wybrać

Na pewno nie należy sugerować się kształtem brwi najlepszej przyjaciółki czy celebrytki postrzeganej jako kanon piękna. Każda kobieta ma swój własny, oryginalny typ urody i nie istnieje jeden, uniwersalny wzór. Linia musi być dostosowana do kształtu twarzy, uwzględniając rozstawienie oczu i szerokość nosa. Zbyt blisko rozstawione brwi nadają spojrzeniu posępny charakter, zbyt daleko – optycznie oddalają od siebie oczy i poszerzają twarz. Linia powinna mniej więcej zaczynać się na wysokości wewnętrznego kącika oka i kończyć się nieco dalej poza jego zewnętrzną stroną. Do twarzy okrągłej pasować będą lekko trójkątne brwi, zwężające się ku skroniom, które optycznie ją wydłużą. Do twarzy pociągłej, aby ją wizualnie skrócić, zastosować można linię niemalże prostą i na końcach lekko opadającą w dół. Do kwadratowej twarz z kolei, aby dodać jej subtelności, zróbmy zaokrągloną kreskę, grubą u nasady i zwężającą się ku końcowi. Dla trójkątnej buzi dobre będą brwi w kształcie tzw. jaskółek, unoszące się przez 2/3 swojej długości, a potem opadające w dół. Najlepiej samodzielnie przetestować przed lusterkiem różne warianty kredką, aby zobaczyć, jak istotny jest kształt brwi, i zdecydować, z którym czujemy się najlepiej.

Kredka czy cienie

Stosowane są obie metody i zarówno kredką, jak i cieniami można osiągnąć pożądane efekty. Zdecydowanie wygodniejszą wersją jest jednak kredka. Jest mała, poręczna i świetnie sprawdza się w podróży i każdej innej sytuacji poza domem, kiedy szybko potrzebujemy poprawić swój wygląd. Doskonałą propozycją będzie tutaj kredka do brwi Maybelline, zakończona z drugiej strony szczoteczką. Używając jej, rozczesujemy najpierw włoski specjalną końcówką, a następnie poprawiamy kredką. Pamiętajmy, że rysować należy krótkie, delikatne kreski, które mają przypominać naturalne brwi, a nie długie, nieprzerwane linie! Jeśli chcemy zastosować cienie, potrzebny będzie do tego pędzelek ze ściętą końcówką. Przed ich nałożeniem należy zebrać z pędzelka nadmiar pyłku, pocierając go np. o dłoń. W obu przypadkach początek łuku brwiowego powinien być pomalowany nieco lżej, niż jego środek i koniec.

Dość popularne stały się szablony do malowania i regulowania brwi, które dostać można w sklepach lub znaleźć w internecie. Ponieważ każda twarz jest inna, odpowiednie dopasowanie szablonu może sprawiać pewną trudność. Najlepiej samodzielnie wypracować u siebie odpowiedni makijaż brwi.