Wyjątkowe zaręczyny, których nie da się zapomnieć

„W pierścionku jest dusza, którą się oddaje, a w zamian bierze drugą duszę... I w taką złotą obietnicę wszczepia się wszystko, co w człowieku mówi: chcę, kocham i przyrzekam!”, pisał o zaręczynach Henryk Sienkiewicz. Jak sprawić, żeby moment ten był naprawdę niezapomniany?

Wyjątkowe zaręczyny
Wyjątkowe zaręczyny, których nie da się zapomnieć.

Jesteście ze sobą już od jakiegoś czasu i oboje czujecie, że znaleźliście tę właściwą osobę. Nastał czas na kolejny krok, prowadzący do dalszego wspólnego życia – oświadczyny. Te jednak często odbiegają od ideałów ukazanych w amerykańskich komediach romantycznych. Jak sprawić, żeby zaręczyny stały się wyjątkowe i usłyszeć wymarzone „tak”?

Bujając w obłokach

Dla miłośników i miłośniczek mocnych wrażeń wspaniałym miejscem na oświadczyny będą podniebne przestworza. Możemy się w nie wznieść na przykład powietrznym balonem. Wynajęcie takiej usługi powinno być możliwe w każdym dużym mieście. Musimy tylko zadbać o to, by zarezerwować nasz lot z wyprzedzeniem, bo jest to atrakcja dosyć popularna. Tak wyjątkowe miejsce sprawi, że przeżycie na pewno będzie niezapomniane. Dla uświetnienia okazji warto zabrać ze sobą kwiaty, butelkę różowego wina i koszyk piknikowy ze smakołykami. Delektowanie się schłodzonym winem o delikatnym aromacie jagód i śliwek wśród promieni zachodzącego słońca będzie świetnym zakończeniem udanych oświadczyn.

Wyjątkowe zaręczyny
Wyjątkowe zaręczyny, których nie da się zapomnieć.

Powrót do przeszłości

Czy może być coś bardziej romantycznego, niż cofnięcie się w czasie? Poszukując idealnego pomysłu na zaręczyny warto sięgnąć do własnych wspomnień. Wrócenie wraz z ukochaną do miejsca, w którym spędziliście wasz pierwszy wspólny wyjazd pozwoli przypomnieć sobie o jednym z ważniejszych momentów związku. Dla wzmocnienia nostalgicznego efektu warto zaplanować podróż, która będzie dokładnym odwzorowaniem tej pierwszej. Szczegóły, jak zatrzymanie się w tym samym hotelu albo pójście na kolację w tej samej restauracji co przed laty, nadadzą wyjazdowi uczuciowości. W takiej atmosferze zaręczyny nie mogą się nie udać.

I żyli długo i szczęśliwie

Pomysł na randkę w kinie wydaje się czymś, w czym gustują przede wszystkim nastolatki. Jednak jest wiele sposobów, by tę ideę uczynić niepowtarzalną i magiczną. W wielu kinach możliwe jest prywatne wynajęcie sali. Szczególnie romantyczne wnętrza można znaleźć w mniejszych kinach studyjnych. Ulubione przekąski, świetne wino i film – najlepiej taki, który oboje lubicie – to doskonała recepta na niezapomniany wieczór. A gdy na ekranie pojawią się napisy końcowe, będzie to znak, by uklęknąć na jedno kolano. Dla tych, którzy woleliby pozostać w domowym zaciszu, przygotowanie specjalnego domowego seansu może być idealną alternatywą. Warto wtedy zadbać o szczegóły, jak na przykład o rodzaj wina, który uświetni okazję. Na początek nowej życiowej drogi doskonale nada się czerwone Oak View, które zachwyci podniebienie wybranki aromatem czarnej wiśni z nutą wanilii.

Wyjątkowe zaręczyny
Wyjątkowe zaręczyny, których nie da się zapomnieć.

Strzał w dziesiątkę

Park rozrywki to miejsce w sam raz na zaręczyny. Nie tylko można wprowadzić ukochaną w świetny nastrój, ale także zaimponować jej ustrzeleniem na strzelnicy pluszaka. A jeśli uda się znaleźć koło obserwacyjne, to jego szczyt będzie idealnym miejscem do zadania tego ważnego pytania. Jeśli wolimy, żeby oświadczyny odbyły się na ziemi, to o pomoc można poprosić przyjaciół! Grupowy układ taneczny do piosenki „Marry Me” Bruno Marsa na pewno zachwyci przyszłą narzeczoną, która po takim pokazie nie będzie mogła odmówić.

Początek wielkiej przygody

Przy przygotowywaniu oświadczyn warto pamiętać o tym, by pasowały one do was jako pary. Nie warto silić się na wymyślne gesty, jeśli wiemy, że ukochana osoba ich nie lubi albo będzie się czuć niezręcznie. Dobrze jest wybrać sposób i miejsce, dzięki któremu oboje będziecie się czuć komfortowo. Propozycję można uświetnić mniejszymi detalami, takimi jak staranny ubiór czy odpowiednie dobranie rozmiaru pierścionka. Tych, których mimo dobrego przygotowania będą zjadać nerwy, może ośmielić kieliszek wina Oak View.

Kalifornijski napój Dionizosa

Kalifornia to jeden z największych producentów wina na świecie oraz popularny cel podróży enoturystów. Położone tam winnice, dzięki nieustannej pieszczocie słonecznych promieni, idealnego mikroklimatu i warunków do uprawy, przyniosły owoce w postaci gamy produktów Oak View. Białe, różowe, czerwone, półsłodkie i półwytrawne – wszystkie gatunki wytworzono z niezmiennie największą starannością, dbając o zachowanie owocowej i zrównoważonej kompozycji smakowej oraz zachowując delikatny i gładki charakter.