Zdradzamy sposoby na zimowe chłody

Większość Polaków kocha lato, za to nie znosi zimy, która już niebawem zawita w naszych progach. Za co jej nie lubimy? Przede wszystkim za długie noce i krótkie dni, za poranne skrobanie szyby, za małą ilość słońca i przede wszystkim za… siarczyste mrozy. Wszystkim ciepłolubnym stworzeniom, które śnieg najchętniej oglądają w telewizji, dedykujemy nasze sposoby na zimową „rozgrzewkę”.

sposoby na zimowe wieczory
Fot. Edyta Stańczak

1. Poranna przebieżka

Jesteś miłośnikiem sportu? Nie straszne Ci mrozy, śnieg i wszechogarniająca „chlapa”? To świetnie! Na pewno spodoba Ci się pomysł z porannym joggingiem w tle. Podczas biegu nie tylko spalasz zbędne kalorie. Twoje mięśnie zużywając energię (zamkniętą dotychczas w tkance tłuszczowej) wytwarzają ciepło. Po joggingu będziesz jeszcze bardzo długo rozgrzany.

2. Tradycyjnie

Jesteś typem domownika, który najchętniej zaszywa się pod kocem, kiedy za oknem zobaczy pierwszy śnieg? Zatem doskonałym towarzyszem Twojej walki z zimowym chłodem będzie gorrrrący napój. Ulubiona herbata (koniecznie w ukochanym kubku) z dodatkiem cytryny i przypraw błyskawicznie Cię rozgrzeje, będzie ładnie pachnieć i niesamowicie smakować. Uwaga: Do duetu koc + herbata niezbędna jest książka 

3. Podręczny termofor

Twoim najsłabszym punktem są dłonie, które bardzo szybko marzną, bo rękawiczki nie zdają egzaminu? Marzysz tylko o tym, by zima nareszcie się skończyła? Znamy doskonały sposób, który oznacza koniec z chuchaniem w ręce! Zainwestuj w ocieplacz w kształcie termoforu. Dzięki zabawnemu gadżetowi (np. w stylowym ubranku) Twoje ręce nareszcie będą ciepłe. Kto wie, może z takim ocieplaczem zmieni się także Twoje podejście do zimy?

4.  Sztuczne słońce?

Przygnębieni jesienno-zimową aurą możecie wybrać się do solarium. Odrobina sztucznego słońca jeszcze nikomu nie zaszkodziła, jednak cały czas należy pamiętać o zachowaniu umiaru. Krótkie i niezbyt częste wizyty w salonie poprawią Wam humor, a także stopniowo przygotują skórę na wakacyjną dawkę witaminy D. Chociaż przez chwilę oderwiecie się od codziennych obowiązków i poczujecie się jak na wakacjach.

5. Rozgrzewający Kurczak Buffalo

Do sezonu zimowego możecie przygotować się już dziś! Wystarczy wybrać restauracje, w której serwowane są potrawy rozgrzewające na zimowe chłody. Restauracja SUBWAY® ma w swojej ofercie kanapkę z Kurczakiem Buffalo. Lekko opieczone kawałki mięsa w marynacie z wyciągiem chilli, która na pewno Was rozgrzeje. Idealnym towarzyszem pysznego sandwicza będą świeże warzywa i chrupiący chleb.