Złe wychowanie Cameron Post

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat, autorstwa Emily M. Danforth, której akcja toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki odkrywającej własny homoseksualizm.

Złe wychowanie Cameron Post

Film wywołał gorące komentarze na wielu światowych festiwalach, został uhonorowany  m. in. Nagrodą Główną Jury w Sundance. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia. 

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.
Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł.

Złe wychowanie Cameron Post

Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.  Reżyserka stara się pokazać, że nawet film o sprawach bolesnych i kontrowersyjnych może poprawić humor i dodać otuchy. Niepisanym mottem filmu jest hasło „Co, jeśli nie możesz stać się jeszcze lepszym?” 

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Złe wychowanie

- Kino

- Cameron Post