Znajdź idealny płaszcz na jesień

Kiedyś cenione za swoją funkcjonalność, obecnie za nieprzemijającą uniwersalność i niepowtarzalny styl. Płaszcze są znakiem rozpoznawczym jesieni, który nigdy nie wychodzi z mody.

płaszcz na jesień
Znajdź idealny płaszcz na jesień.

Jaki jest idealny płaszcz na jesień? To podchwytliwe pytanie, na które odpowiedź brzmi: każdy! To wierzchnie okrycie jest bowiem niezmiernie twarzowe i nie ma na świecie osoby, która nie wyglądałaby w nim zabójczo. Nietrudno też stworzyć z nim cieszącą oko stylizację, która ochroni nas przed niskimi temperaturami.

płaszcz na jesień
Znajdź idealny płaszcz na jesień.

Pastelowy płaszcz na jesień

Rok 2022 mija nam pod znakiem pasteli. Są one ogromnym hitem w makijażu, paznokciach, ale przede wszystkim w modzie. Jasne, łagodne kolory idealnie prezentują się na tle jesiennego bogactwa barw. Płaszcze w tych odcieniach sprawiają wrażenie lekkich jak piórko, chociaż są tak ciepłe, jak ich pobratymcy w nieco bardziej klasycznych kolorach. Ten rodzaj płaszczy świetnie pasuje do czarnych rurek, tworząc mocno kontrastujące zestawienie. Dzięki pastelowemu okryciu czerń z kolei nie będzie sprawiać wrażenia ponurej, nawet w najbardziej pochmurne dni.

Zobacz także: Płaszcze i kurtki na jesień 2022 – przegląd szafy

Znajdź idealny płaszcz na jesień.

Ciemne kolory

Równie dobrym wyborem będą bogate, ciemne kolory. Szczególnie te przywołujące na myśl kamienie szlachetne – szmaragd, rubin i ametyst – pięknie komponują się z jesienną stylistyką. Jeśli zdecydujemy się na taki płaszcz, to warto do niego dobrać jaśniejsze spodnie. Kultowe niebieskie dżinsy pasować będą doskonale!

Znajdź idealny płaszcz.

W kratę

Płaszcz w kratę to absolutna klasyka! W przypadku tego wzoru szukajmy okryć w stonowanych barwach, jak szary czy beżowy. Zwróćmy też uwagę na długość. Szczególnie szykownie krata prezentować się będzie na długich płaszczach z dużymi kieszeniami.