Życie jest sceną w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej

zycie jest scena
„Życie jest sceną” to widowisko musicalowo – rewiowe, na które składają się sceny z największych światowych musicali, których kompilacja stanowi artystyczną refleksję nad istotnymi wartościami życia ludzkiego.

Zaprezentowane zostaną kultowe już dzisiaj przeboje, rozsławione dzięki filmom z udziałem Freda Astaire’a, Ginger Rogers czy Gena Kelly. To także utwory z wielkich, znanych na całym świecie musicali takich jak „Dzwonnik z Notre Dame”, „Grease”, „Hair”, „Kabaret”, „Chicago”, „Koty”, „Fame” „Dream Girls” i innych. Namiętność, miłość, rozpacz, zazdrość – emocje, które były inspiracją dla twórców tych wspaniałych dzieł ukazują esencję ludzkiego życia, uświadamiając nam, że największe nawet dzieła sztuki są zawsze jedynie odzwierciedleniem ludzkiego losu. Tempo, żywiołowość, zachwycające układy choreograficzne , perfekcja wykonania oraz połączenie w jednym widowisku dzieł największych kompozytorów muzyki rozrywkowej daje widzowi gwarancję niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy.

Całość została zrealizowana z rozmachem inscenizacyjnym. Udział w widowisku bierze 30–sto osobowy zespół Teatru Sabat (aktorzy, wokaliści, tancerze). Przygotowywanych jest ponad 300 różnorodnych, efektownych kostiumów. Oprawa muzyczna to specjalnie na potrzeby spektaklu zaaranżowane i wyprodukowane nagrania piosenek i utworów ilustrujących muzycznie sceny baletowe. Wyposażenie techniczne Teatru zostało wzbogacone o szereg urządzeń, które pozwolą na specjalne projekcje multimedialne, stanowiące integralną część scenografii widowiska. Nad całością przedsięwzięcia czuwa Małgorzata Potocka – założycielka i dyrektor Teatru Sabat.
Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej – powstał w 2001 r. w miejscu Sceny Kameralnej Teatru Polskiego. Jest to jedyny teatr rewiowo-muzyczny w Polsce. Prezentuje cieszące się wielkim powodzeniem spektakle z udziałem znakomitych wokalistów, gwiazd polskich i światowych scen oraz tancerek baletu Sabat. W okresie 7 lat stworzono wiele wspaniałych widowisk takich jak: „Broadway Foksal Street”, „Serenada Księżycowa”, „Witaj Europo”, „Pocałunki Świata”. Sabat jest znanym i lubianym miejscem na kulturalnej mapie stolicy. Odwiedzają go nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale także widzowie z Polski i całego świata.
Pozostali twórcy spektaklu to: kierownictwo muzyczne – Jolanta Jaszkowska, choreografia – Małgorzata Potocka, Anita Klimecka, step – Iżina Nowakowska, aranżacje – Grzegorz Górkiewicz. Producentem spektaklu jest Potocka Entertaiment Sp. z o.o.
Gościnnie w spektaklu wystąpią: Halina Młynkowa oraz Dariusz Kordek.

Gwiazdy Tatru SABAT Małgorzaty Potockiej
Jolanta Jaszkowska
Jolanta Mrotek
Anita Klimecka
Dariusz Ryniec
Mariusz Jaśko
Piotr Bajtlik
Jacek Mureno
Katarzyna Cygler