3 wskazówki, jak dobrze dobrać rozmiar biustonosza

Dokonując zakupu biustonosza, często skupiamy się na aspektach wizualnych bielizny. To, rzecz jasna, ważny czynnik – ten niewidoczny na pierwszy rzut oka element garderoby, wpływa na nasze samopoczucie i komfort.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?
Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Jednak jego estetyka nie powinna być jedynym kryterium, które decyduje o wyborze danego produktu.
Warto pamiętać, że główne zadanie biustonosza to odpowiednie podtrzymanie biustu i odciążenie kręgosłupa.

Od czego zacząć?

Poszukiwania bielizny warto rozpocząć od zdobycia wiedzy o tym, jak dobrać rozmiar biustonosza i na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę. Pierwszym krokiem jest poznanie odpowiedniego rozmiaru. Rzecz na pozór oczywista, jeśli jednak porozmawiamy o niej w damskim gronie, nierzadko okazuje się, że wiele pań ma z tym spory problem i nosi niedopasowany stanik.

• Na początku przygotuj miarę krawiecką i zdejmij górne części garderoby, biustonosz również. Stań prosto i za pomocą miary zmierz obwód pod biustem, zwracając uwagę, by miara znalazła się na równym poziomie z każdej strony. Zapisz wymiar.

W kolejnym kroku powtórz czynność, mierząc tym razem obwód w biuście, na wysokości brodawek. Centymetr powinien delikatnie przylegać do ciała, ale nie powinien mocno uciskać biustu (posiadaczki większych piersi lub tych, które mają tendencję do opadania, mogą w tym kroku posłużyć się wsparciem bardzo delikatnego, miękkiego biustonosza na ciele, który jedynie wskaże właściwą wysokość piersi). Ponownie należy zapisać wynik. Jeśli masz problem z samodzielnym wykonaniem pomiarów, poproś o pomoc bliską osobę.

Weryfikacja wyników na podstawie tabeli rozmiarów

Wielkość miseczki mierzona jest na podstawie wyniku, jaki otrzymamy odejmując od pomiaru w biuście pomiar pod nim. Liczba ta wskazuje, jaką miseczkę powinnyśmy wybrać:
A 12 – 13,5
B 14 – 15,5
C 16 – 17,5
D 18 – 19,5
E 20 – 21,5
F 22 – 23,5
G 24 – 25,5
H 26 – 27,5
I 28 – 29,5
J 30 – 31,5

Po określeniu odpowiedniej wielkości miseczki, przejdźmy do wyboru właściwego obwodu. Standardowo jest on wskazywany co 5 centymetrów: 60, 65, 70, 75, 80, 85 etc. Wynik pomiaru należy dopasować do niższego wyniku w tabeli, czyli w przypadku wyniku 83, właściwym będzie rozmiar 80.
Mając informację o właściwym rozmiarze można przejść do ostatniego, bardzo przyjemnego etapu, czyli zakupu idealnego biustonosza!
Na tym etapie warto zastanowić się, jakiego produktu potrzebujemy. Do wyboru mamy:

  •  klasyczne biustonosze z fiszbinami, posiadające bardzo delikatną, modelującą wkładkę
  •  biustonosze z miękkimi miseczkami
  •  biustonosze z modelowanymi miseczkami i biustonosze push – up – ten rodzaj bielizny optycznie powiększa piersi i świetnie sprawdzi się do głębokich dekoltów, lub gdy potrzebujemy mocnego wsparcia i podtrzymania biustu
  •  biustonosze gorsetowe – propozycja dla pań, które chcą nie tylko zadbać o zdrowie i wygląd piersi, ale również nieco podkreślić sylwetkę
  •  biustonosze sportowe – zapewniają idealne podtrzymanie biustu w trakcie aktywności fizycznych, poczucie komfortu i zdrowia dla naszego kręgosłupa i piersi

Oferta sklepów internetowych i stacjonarnych jest bardzo szeroka, znając właściwy rozmiar i wiedząc, jakiego modelu się poszukuje, można bardzo szybko znaleźć dobry biustonosz, który zadba o nasze zdrowie i będzie idealną bazą naszej garderoby.

Artykuł sponsorowany