5 cech czytnika, które ułatwiają życie

Czytniki ebooków są dziś mocno popularne. Dzięki nim możemy wygodnie, i co najważniejsze, bezpiecznie dla oczu czytać w każdych warunkach, bez konieczności noszenia ze sobą sterty książek.

5 cech czytnika, które ułatwiają życie
5 cech czytnika, które ułatwiają życie

To jednak nie wszystko. Czytniki mają kilka cech zdecydowanie ułatwiających życie. Jakich?

Nie nosisz kilku urządzeń

Dzisiaj produkowane czytniki wyposażone są w tyle dodatkowych funkcji, że nie trzeba nosić ze sobą kilku urządzeń. Znajdziemy w nich gry, odtwarzacz audio czy przeglądarkę internetową, a także łącze wi-fi. Dzięki temu inne urządzenia, jak tablet czy odtwarzacz mp3 przestają być potrzebne.

Bezpieczne dla oczu

Ekrany LCD w smartfonach czy tabletach świecą w oczy rażącym światłem. Nasz wzrok nie przechodzi obok tego faktu obojętnie i szybko się męczy.
– Czytniki wyposażone są w e-papier, którego naświetlenie skierowane jest bezpośrednio na ekran i dzięki temu możemy korzystać z niego długimi godzinami bez jakiegokolwiek dyskomfortu. – mówi Paweł Depta z serwisu Czytio.

Wszystkie książki w jednym miejscu

Pamięć, w jaką wyposażone są czytniki jest na tyle duża, że mieszczą w sobie kilka tysięcy pozycji. Dzięki temu możemy zebrać w jednym miejscu całą naszą bibliotekę bez potrzeby noszenia ze sobą sterty książek. Tym samym zwiększamy swój codzienny komfort i nie obciążamy niepotrzebnie kręgosłupa.

Mały i poręczny

Czytnik to urządzenie na tyle małe, że zmieści się nawet w kieszeni czy damskiej torebce. To sprawia, że możemy go zabrać ze sobą wszędzie, bez potrzeby szukania dodatkowego miejsca, które by go pomieściło, jak to często ma miejsce w przypadku książek.
– Z pewnością jest to cecha, która uraduje każdego fana minimalizmu i szerokiego zastosowania urządzeń elektronicznych. – dodaje Paweł Depta.

Czytasz wszędzie

Dzisiejsze czytniki ebooków wyposażone są w funkcję podświetlenia, która pozwala na wygodne czytanie w zasadzie w każdych warunkach, bez potrzeby doświetlenia z zewnątrz. Inaczej sprawa ma się z książkami, zatem to kolejna cecha wyróżniająca te urządzenia w sposób pozytywny.
Czytniki, jak widać, posiadają szereg funkcjonalności, które przydają się w wielu sytuacjach życiowych i nie tylko przy czytaniu. Dzięki temu użytkowanie ich będzie komfortowe, wielofunkcyjne i z pewnością bardzo użyteczne.