5 najlepszych wróżb Andrzejkowych

Czy ten rok skończy się pomyślnie? Kto znajdzie chłopaka, a kogo czeka rozstanie? Nadchodzi czas, kiedy możemy sprawdzić, co spotka nas w przyszłości…

Foto Pixabay

Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w całej Europie. Andrzejki wypadają w nocy z 29 na 30 listopada i według wierzeń ta noc ma magiczną moc.

Obecnie to czas spotkań towarzyskich i wspólnej zabawy. Nadal lubimy wróżyć, a wróżb jest mnóstwo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie… Oto kilka z nich!

Wosk i klucz

Wróżenie z wosku to bardzo popularna wróżba. Jeśli chcemy zwiększyć moc wróżby, wosk należy przelewać przez klucz, który jest symbolem tajemnicy i płodności. Z kształtu wosku możemy odczytać wygląd przyszłego partnera, odgadnąć jego zawód, a nawet kraj pochodzenia. Wszystko zależy od nas!

Rzut butem!

Św. Andrzej jest patronem miłości, dlatego andrzejki to idealna okazja do sprawdzenia, czy szybko weźmiemy ślub.Jak to sprawdzić? Należy zdjąć but z lewej nogi, odwrócić się w przeciwnym kierunku niż drzwi i rzucić za siebie. Jeśli but będzie skierowany w stronę drzwi, możemy wyczekiwać partnera z pierścionkiem!
Kubeczki

Do tej wróżby potrzebować będziemy czterech plastikowych kubków. Pod każdym z nich chowamy jeden przedmiot i losujemy! Może to być moneta, klucz, pierścionek i kostka cukru. Każdy przedmiot wróży coś innego: moneta – bogactwo, klucz – przeprowadzkę, pierścionek – szybki ślub, a cukier – dużo szczęścia w życiu. Przepowiednia zależy od tego który kubeczek wybierzemy.

Magia liter

Szpilki wysypujemy na obrus, aż uda nam się z nich odczytać jakąś literę. Każda litera ma określone znaczenie: A – podróż lub przeprowadzka, E – sukcesy w nauce, H – szczęśliwa miłość, K – sukcesy towarzyskie lub zawodowe, L – ostrzega przed złodziejami, a jeśli litera jest odwrócona, ostrzega przed wypadkiem lub problemami zdrowotnymi, M – ciekawa propozycja zawodowa, N – szczęście w życiu, W – uwaga na oszustów, V – ostrzega przed osobami, które będą chciały nas wykorzystać, X – szczęście we wszystkim. Co najbardziej chcielibyście wylosować?

Wróżenie z kart

Czytanie z kart jest nam znane od bardzo dawna. Opanowanie Tarota wymaga wprawy, a nie wszyscy wiedzą, że wróżyć możemy również z kart do gry. Talia kart składa się z czterech kolorów: kier, karo, trefl i pik. Każdy z nich reprezentuje inne dziedziny życia:

Kier (serce) reprezentuje miłość, romans, przyjaźń i bliskie zażyłości,
Karo (dzwonek) informuje o sprawach finansowych i interesach,
Trefl (żołądź) oznacza naszą energię, ciężką pracę i nagrody,
Pik (wino) mówi o zmianach, ostrzega i odsłania to, co nieznane.

Natomiast każda z kart ma jakieś określone znaczenie:

 • As – niezależność i osiągnięcia. Może wróżyć również zaczynanie wszystkiego od nowa.
 • Karta dwa odnosi się do współpracy. Oznacza również opiekuńczość i życzliwość.
 • Karta trzy oznacza lekkość i cieszenie się z życia.
 • Karta cztery odnosi się do ciężkiej pracy, dyscypliny, systematyczności i porządku.
 • Karta pięć odnosi się do wolności i zmian. Mówi o lęku przed osaczeniem.
 • Karta sześć to dom i sprawy rodzinne. To również pracowitość i wierność.
 • Karta siedem odnosi się do analizy i mądrości.
 • Karta osiem odnosi się do finansów i przedsięwzięć na dużą skalę. Oznacza również upór oraz determinację.
 • Karta dziewięć oznacza bezinteresowność oraz radość z tego, co można dawać innym.
 • Karta dziesięć to dojrzała wersja karty numer jeden (As).
 • Walet symbolizuje młodą osobę lub seks. Naiwność, gorliwość i chęć poznania świata.
 • Dama oznacza silną kobietę, która znajduje się w pobliżu. Dla mężczyzny karta ta oznacza dominujący wpływ kobiety na jego życie.
 • Król reprezentuje dojrzałego mężczyznę, który ma na ciebie wpływ i może zaoferować ci dobre rady. Czasem król może przedstawiać mężczyznę, któremu wróżymy. Dla kobiety karta ta może oznaczać dominujący wpływ mężczyzny na jej życie.

Najprostszym sposobem jest zadanie pytania i wyciągniecie jednej karty z talii. Jeśli jedna karta nie daje pełnej odpowiedzi, można losowo wybrać drugą.

 

Monika Jarząbek

Wpis znaleziono dzięki:

- Andrzejki 2017

- Wróżby

- Pomysł