5 najlepszych wróżb andrzejkowych

Czy ten rok skończy się pomyślnie? Kto znajdzie chłopaka, a kogo czeka rozstanie? Nadchodzi czas, kiedy możemy sprawdzić, co spotka nas w przyszłości…

wróżby andrzejkowe
5 najlepszych wróżb Andrzejkowych. Foto cottonbro/Pexels

Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w całej Europie. Andrzejki wypadają w nocy z 29 na 30 listopada i według wierzeń ta noc ma magiczną moc. Obecnie to czas spotkań towarzyskich i wspólnej zabawy. Nadal lubimy wróżyć, a wróżb jest mnóstwo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie… Oto kilka z nich!

Wróżby andrzejkowe – wosk i klucz

Wróżenie z wosku to bardzo popularna wróżba. Jeśli chcemy zwiększyć moc wróżby, wosk należy przelewać przez klucz, który jest symbolem tajemnicy i płodności. Z kształtu wosku możemy odczytać wygląd przyszłego partnera, odgadnąć jego zawód, a nawet kraj pochodzenia. Wszystko zależy od nas!

Rzut butem!

Św. Andrzej jest patronem miłości, dlatego andrzejki to idealna okazja do sprawdzenia, czy szybko weźmiemy ślub. Jak to sprawdzić? Należy zdjąć but z lewej nogi, odwrócić się w przeciwnym kierunku niż drzwi i rzucić za siebie. Jeśli but będzie skierowany w stronę drzwi, możemy wyczekiwać partnera z pierścionkiem!
Kubeczki

Do tej wróżby potrzebować będziemy czterech plastikowych kubków. Pod każdym z nich chowamy jeden przedmiot i losujemy! Może to być moneta, klucz, pierścionek i kostka cukru. Każdy przedmiot wróży coś innego: moneta – bogactwo, klucz – przeprowadzkę, pierścionek – szybki ślub, a cukier – dużo szczęścia w życiu. Przepowiednia zależy od tego który kubeczek wybierzemy.

Wróżby andrzejkowe – magia liter

Szpilki wysypujemy na obrus, aż uda nam się z nich odczytać jakąś literę. Każda litera ma określone znaczenie: A – podróż lub przeprowadzka, E – sukcesy w nauce, H – szczęśliwa miłość, K – sukcesy towarzyskie lub zawodowe, L – ostrzega przed złodziejami, a jeśli litera jest odwrócona, ostrzega przed wypadkiem lub problemami zdrowotnymi, M – ciekawa propozycja zawodowa, N – szczęście w życiu, W – uwaga na oszustów, V – ostrzega przed osobami, które będą chciały nas wykorzystać, X – szczęście we wszystkim. Co najbardziej chcielibyście wylosować?

Andrzejkowe wróżenie z kart

Czytanie z kart jest nam znane od bardzo dawna. Opanowanie Tarota wymaga wprawy, a nie wszyscy wiedzą, że wróżyć możemy również z kart do gry. Talia kart składa się z czterech kolorów: kier, karo, trefl i pik. Każdy z nich reprezentuje inne dziedziny życia:

Kier (serce) reprezentuje miłość, romans, przyjaźń i bliskie zażyłości,
Karo (dzwonek) informuje o sprawach finansowych i interesach,
Trefl (żołądź) oznacza naszą energię, ciężką pracę i nagrody,
Pik (wino) mówi o zmianach, ostrzega i odsłania to, co nieznane.

Natomiast każda z kart ma jakieś określone znaczenie:

 • As – niezależność i osiągnięcia. Może wróżyć również zaczynanie wszystkiego od nowa.
 • Karta dwa odnosi się do współpracy. Oznacza również opiekuńczość i życzliwość.
 • Karta trzy oznacza lekkość i cieszenie się z życia.
 • Karta cztery odnosi się do ciężkiej pracy, dyscypliny, systematyczności i porządku.
 • Karta pięć odnosi się do wolności i zmian. Mówi o lęku przed osaczeniem.
 • Karta sześć to dom i sprawy rodzinne. To również pracowitość i wierność.
 • Karta siedem odnosi się do analizy i mądrości.
 • Karta osiem odnosi się do finansów i przedsięwzięć na dużą skalę. Oznacza również upór oraz determinację.
 • Karta dziewięć oznacza bezinteresowność oraz radość z tego, co można dawać innym.
 • Karta dziesięć to dojrzała wersja karty numer jeden (As).
 • Walet symbolizuje młodą osobę lub seks. Naiwność, gorliwość i chęć poznania świata.
 • Dama oznacza silną kobietę, która znajduje się w pobliżu. Dla mężczyzny karta ta oznacza dominujący wpływ kobiety na jego życie.
 • Król reprezentuje dojrzałego mężczyznę, który ma na ciebie wpływ i może zaoferować ci dobre rady. Czasem król może przedstawiać mężczyznę, któremu wróżymy. Dla kobiety karta ta może oznaczać dominujący wpływ mężczyzny na jej życie.

Najprostszym sposobem jest zadanie pytania i wyciągniecie jednej karty z talii. Jeśli jedna karta nie daje pełnej odpowiedzi, można losowo wybrać drugą.

Monika Jarząbek