5 rzeczy, o których możesz zapomnieć dzięki tym aplikacjom!

Old-school jest w modzie, ale raczej w designie czy ubraniach. W codziennym życiu technologie pomagają pozbyć się starych nawyków i zyskać więcej czasu na realizację własnych zainteresowań lub odpoczynek. Czy ktoś jeszcze chodzi do banku by wykonać przelew? Czynności, których współcześnie już nie musimy robić, jest znacznie więcej, a wszystko to dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.

5 rzeczy, których już nigdy nie musisz robić
5 rzeczy, których już nigdy nie musisz robić

Stanie w kolejkach w supermarkecie

Duże zakupy spożywcze zajmują ci kilka godzin tygodniowo, a na myśl o staniu w kolejce i dźwiganiu siatek robi ci się słabo? Z pomocą przychodzi Frisco.pl – supermarket online, dzięki któremu nie musisz chodzić na zakupy, bo one przyjdą do ciebie. Wystarczy dodać produkty do internetowego koszyka, określić godzinę dostawy, a twoja lodówka wypełni się bez wysiłku i straty czasu. Co więcej, robiąc zakupy na Frisco.pl, możesz mieć pewność, że produkty będą świeże, bo zostaną skompletowane specjalnie dla ciebie bezpośrednio u dostawcy. Dzięki e-zakupom w końcu znajdziesz czas na spotkanie ze znajomymi, randkę albo zabawę z dzieckiem.

Zamawianie taxi przez centralę

Wszyscy znamy uroki łączenia się z centralą taxi, gdy czekamy na deszczu w trudnej do określenia lokalizacji. Dyskusje z dyspozytorką, która słabo nas słyszy, ustalanie zasad płatności, po czym niepewność, jaki kierowca po nas przyjedzie – te doświadczenia mogą już odejść w zapomnienie. Istnieją aplikacje do zamawiania taksówek, takie jak mytaxi, które same precyzyjnie określają twoją lokalizację, pozwalają zamówić taxi jednym kliknięciem na ekranie, wyświetlają kontakt do kierowcy i pokazują trasę taksówki. Korzystając z takiej aplikacji, nie musisz się przejmować brakiem gotówki i szukać bankomatu – za kurs zapłacisz smartfonem.

Żmudne obliczanie kalorii

Nie musisz być księgową ani trenerem fitness, aby zbilansować swoją codzienną dietę i dokładnie obliczyć kaloryczność każdego produktu. Aplikacje typu MyFitnessPal zrobią to za ciebie – wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu, albo wybrać go z rozbudowanej bazy. Oprócz liczenia kalorii, ta aplikacja pomoże ci zaplanować własną dietę, określić idealną wagę i zapotrzebowanie kaloryczne, a także zmierzy twoją aktywność w ciągu dnia. Koniec z frustrującym liczeniem każdej kalorii.

Łapanie auto-stopa

Zdarza ci się pojechać auto-stopem, bo lubisz oszczędność i poznawanie nowych ludzi, a zarazem obawiasz się związanego z tym ryzyka? Wystarczy, że pobierzesz aplikację BlaBlaCar, która łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w samochodzie, z podróżującymi w tym samym kierunku. To nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale też dużo bezpieczniejsza opcja od tej klasycznej – w BlaBlaCar żaden kierowca nie jest anonimowy.

Zbieranie pieczątek na papierowych kartonikach

Po raz kolejny nerwowo szukasz w swoim portfelu kartoników do zbierania pieczątek? Pewnie za każdym razem zakładasz kartę lojalnościową od nowa, bo poprzednia zginęła na dnie torebki. Zamień papierową wersję programu lojalnościowego na jego cyfrowy odpowiednik – aplikację Kekemeke, która pozwala zbierać wirtualne pieczątki w ulubionych lokalach. Dzięki temu żadna promocja na darmową kawę ci nie umknie.