Akademia Zdrowego Rozwoju Instytutu Pampers ponownie rusza w Polskę

Akademia zdrowego rozwojuAkademia Zdrowego Rozwoju Instytutu Pampers ponownie rusza w Polskę – spójrz na świat oczami dziecka i odkryj tajniki pielęgnacji jego skóry! Ruszyła wielka akcja edukacyjna Akademii Zdrowego Rozwoju Instytutu Pampers! Przez 6 kolejnych tygodni domek Akademii będzie przemierzać Polskę.

Rodzice w 15 miastach będą mieli okazję, aby spojrzeć na świat oczami dziecka i, wcielając się w rolę maluszka, doświadczyć wyzwań, jakie stają przed nim na co dzień – zasiąść w gigantycznym fotelu, spróbować postawić pierwszy krok albo jeść wielką łyżką. W tym roku w domku Akademii Zdrowego Rozwoju eksperci Instytutu Pampers podzielą się też unikalną wiedzą na temat tego, jak ważna jest pielęgnacja skóry maluszka dla jego zdrowego i radosnego rozwoju.

Akademia Zdrowego Rozwoju Instytutu Pampers to wyjątkowa akcja edukacyjna dla rodziców maluchów do 3. roku życia. Po raz pierwszy domek Akademii Zdrowego Rozwoju wyruszył w Polskę w 2002 roku. Od tego czasu ponad 250 tysięcy rodziców miało okazję poznać fascynujący i pełen wyzwań świat swoich dzieci, aby dowiedzieć się, jak lepiej wspierać ich zdrowy i radosny rozwój.

W tegorocznej edycji Akademii eksperci Instytutu Pampers będą przeprowadzać rodziców w 15 miastach Polski przez trzy etapy rozwoju dziecka i na poszczególnych stacjach wyjaśnią, jak ogromne znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju ma właściwa pielęgnacja jego skóry. Na stacji „W łonie mamy“ rodzice będą mieli okazję przekonać się między innymi, co słyszy rozwijające się maleństwo i jak rodzi się jego więź z mamą. W „Świecie Noworodka“ eksperci Instytutu Pampers pokażą ogromne znaczenie zmysłów w rozwoju maluszka – przede wszystkim zmysłu dotyku, który pomaga maluszkowi poznawać świat. „Świat dziecka w 1. roku życia“ to okres niezwykle intensywnego rozwoju, nauka chwytania przedmiotów czy siadania, dlatego na tej stacji dorośli mogą przypomnieć sobie, jak trudno było postawić pierwszy krok. W „Świecie dziecka 2. i 3. roku życia“ przychodzi pora na naukę samodzielności – ubierania się, rysowania czy jedzenia. Eksperci poradzą rodzicom, jak wspierać rozwój samodzielności i tożsamości płciowej dziecka.

Wizyta w tegorocznej Akademii Zdrowego Rozwoju to dla rodziców także doskonała możliwość wymiany doświadczeń i porad miedzy sobą.

Instytut Pampers zaprasza rodziców w tym roku również do wirtualnej Akademii Zdrowego Rozwoju, która wystartowała wraz z podróżą domku Akademii po Polsce, na stronie www.akademiazdrowegorozwoju.pl. Wirtualny spacer po domku to okazja, aby utrwalić i poszerzyć wiedzę zdobytą w domku Akademii, a dzięki forum internetowemu – uzyskać bezpośrednią pomoc eksperta lub wsparcie od innych rodziców.

Domek Akademii Zdrowego Rozwoju rozpoczyna swoją podróż 7 sierpnia 2009 r. w Warszawie. Do 20 września odwiedzi 15 polskich miast.

Akcję edukacyjną Instytutu Pampers wspierają partnerzy, których produkty pomagają kompleksowo wspierać rodziców w ich codziennej opiece nad maluszkami:BoboVita pomoże każdej mamie ustalić właściwie zbilansowaną dietę jej dziecka oraz zadbać o kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych malucha, by zdrowo rósł i rozwijał swoje umiejętności.
Braun Multiquick Professional to jedno urządzenie, dzięki któremu mama szybko i łatwo przyrządzi każdy posiłek.
Lenor Sensitive i Sensitive Almond Milk zostały stworzone z myślą o delikatnej i wrażliwej skórze maluszków, zapewniając im ochronę skóry, a ubrankom – idealne zmiękczenie i długotrwałą świeżość.
Vizir Sensitive pomaga chronić maluszka przed alergiami i problemami skórnymi, które się mogą pojawić w przyszłości, dostarczając jednocześnie idealną biel.

Chevrolet zadba o bezpieczną podróż maluszka oraz poprowadzi rodziców przez tajniki bezpiecznej jazdy.
Patronem mediowym Akademii Zdrowego Rozwoju jest magazyn Mamo, to Ja.

Szczegółowe informacje na temat trasy domku można także uzyskać odwiedzając stronę internetową wirtualnej Akademii lub dzwoniąc pod numer infolinii Instytutu Pampers (0800 120 304) od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

Monday, 17 August 2009