Anthony B & Raging Fyah we Wrocławiu

Wystąpi znakomity i znany świetnie polskiej publiczności artysta – Anthony B, a dodatkowej świeżości wydarzeniu doda wschodząca gwiazda z Jamajki – zespół Raging Fyah!

Lionstage zaprasza 17 kwietnia 2013 roku do wrocławskiego klubu Eter gdzie odbędzie się niezwykły koncert w ramach którego będziemy gościć dwie gwiazdy jamajskiej sceny reggae. Wystąpi znakomity i znany świetnie polskiej publiczności artysta – Anthony B, a dodatkowej świeżości wydarzeniu doda wschodząca gwiazda z Jamajki – zespół Raging Fyah!

Świetnie znanemu ze swoich energetycznych koncertów Anthonemu B na scenie towarzyszyć będzie austriacka grupa House Of Riddim. Anthony B będzie ponadto promował swój ostatni album zatytułowany „Freedom Fighter”.

Dla rewelacyjnego odkrycia 2012 roku – jamajskiego zespołu Raging Fyah, będzie to pierwszy klubowy koncert w Polsce. Formacja ta podbiła już serca fanów reggae na całym świecie, grając na najważniejszych festiwalach muzycznych! Artyści zapowiadają wydanie drugiego krążka w najbliższej przyszłości i z pewnością na wrocławskim koncercie usłyszeć będzie można nowe produkcje tej znakomitej grupy.

ANTHONY B

Anthony Keith Blair urodził się w Clark’s Town w parafii Trelawny (północno-zachodnia Jamajka). Kiedy był nastolatkiem jego ulubionymi artystami reggae były legendy takie jak Bob Marley czy Peter Tosh, którzy ukształtowali jego muzyczne gusta. Inspiracja Peter’em Toshem daje się wyczuć w twórczości Anthonego B oraz jego rewolucjonistycznym podejściu do życia.Anthony B obrał drogę Rastafari już jako nastolatek, ale ta decyzja nie spodobała się jego rodzinie. W pełni przekonany do swoich racji, Anthony odmówił porzucenia swojej nowej religii i przeprowadził się do dzielnicy Portmore w stolicy Jamajki – Kingston, gdzie mógł w pełni poświęcić się muzyce szlifując swój talent.

W 1988 roku zaprzyjaźnił się z artystami takimi jak Determine, Mega Banton, Ricky General i Terror Fabulous. Kilka lat później poznał Little Devon i Half Pint dzięki, którym nagrał swój debiutancki singiel „The Living Is Hard”, który ukazał się nakładem Wizard w 1993 roku. Anthony B pracował z wieloma producentami, by ostatecznie związać się zawodowo z Richardem „Bello” Bell’em, który jest odpowiedzialny za hity takie jak „Fire Pon Rome”, „Raid Di Barn”, „Rumour” czy „Repantance Time”.

Debiutancki album Anthonego B „Real Reavolutionary” ukazał się 1996 roku nakładem brytyjskiego Greenslaves Records, z kolei album „So Many Things” wydany w tym samym roku ukazał się nakładem giganta z USA – VP Records. W 1997 roku na rynku pojawiła się płyta „Universal Struggle”, którą Blair ugruntował swoją pozycję jako twórcy świadomego dancehallu i jednego z czołowych Bobo Dread’ów w reggae. Do dnia dzisiejszego Anthony B ma na swoim koncie 25 albumów studyjnych, z czego ostatni „Freedom Fighter” ukazał się w 2012 roku.

Anthony B nieprzerwanie przemierza cały świat, dając słynące z niesamowitej energii scenicznej koncerty.

RAGING FYAH

Raging Fyah jest jedną z najbardziej utalentowanych i najbardziej dynamicznie rozwijających się grup jakie kiedykolwiek pojawiły się jamajskiej scenie muzycznej. Zespół powstał w 2006 roku i tworzy go sześciu wspaniałych muzyków: Anthony Watson, Courtland White, Demar Gayle, Delroy Hamilton, Kumar Bent i Mahlon Moving, którzy postanowili na nowo rozpalić płomień pozytywnego przesłania w przemyśle muzycznym. Chociaż ich uniwersalność pozwala im grać wszystkie gatunki muzyki, to większość ich piosenek – inspirowanych pasją tworzenia i doświadczeniami życiowymi – to po prostu roots rock reggae. Piszą własne piosenki oraz teksty, w których każde słowo dotyka duszy słuchacza, podnosząc go na duchu i motywując do pozytywnego działania ludzi ze wszystkich środowisk społeczno-ekonomicznych i kulturowych.Ich melodyjne granie i harmonie wokalne są bardzo często porównywane do legendarnych artystów takich jak Bob Marley, Peter Tosh czy Third World. Zespół posiada także własną wytwórnię, Raging Fyah Productions, po szyldem której wydali swój debiutancki singiel „Peace Reigns”, a następnie „Fight”, jak również „H20 Riddim”, na którym swoje utwory nagrało kilku popularnych artystów reggae i dancehall. Zespół stara się zmieniać świat, każdą nutą, każdą piosenką, rozpalając światło nadziei w miejscach ciemności, burząc bariery pomiędzy ludźmi.

Na swoim koncie mają jeden rewelacyjnie przyjęty album „Judgement Day” oraz dziesiątki zagranych koncertów na takich festiwalach jak: Rototom Sunsplash, Summerjam, Garrance Reggae Festival czy Reggae Sun Ska Festival.ANTHONY B & RAGING FYAH + Niespodzianka
17.04.2013, godz. 20:00
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

Bilety:

38 PLN – pierwsze 300 biletów (tylko na www.biletin.pl)
42 PLN – przedsprzedaż do 31.03
52 PLN – przedsprzedaż od 1 do 16 kwietnia
65 PLN – w dniu koncertu