ASICS odświeża kolekcję trailową

Marka ASICS zachęca wszystkich entuzjastów biegania w terenie do działania. Na rynku zadebiutowały kultowe trailówki GEL-TRABUCO 12 wraz z nową kolekcją odzieży FUJITRAIL. Premierę towarzyszy hasło – "Porusz swój umysł na biegowym szlaku".

Model ASICS GEL-TRABUCO 12 został delikatnie zaktualizowany w porównaniu do swojego poprzednika, który zdobył wiele prestiżowych nagród branżowych w ubiegłym roku. „Pozostajemy blisko naszych japońskich korzeni, odzwierciedlając w najnowszych butach do biegania w terenie filozofię Kaizen, która nakazuje nam nieustanne doskonalenie się. Wprowadziliśmy aktualizacje w konstrukcji cholewki i nadal skupiamy się na tym, aby GEL-TRABUCO 12 oferowały najlepszą amortyzację i ochronę. Jesteśmy pewni, że obuwie stanie się pierwszym wyborem zarówno amatorów, jak i zaawansowanych biegaczy, blisko natury, zgodnie z hasłem 'w zdrowym ciele, zdrowy duch'” – powiedziała Magdalena Gassebner, Senior Product Marketing Specialist w ASICS EMEA.

ASICS odświeża kolekcję trailową

Model ASICS GEL-TRABUCO 12 został wyposażony w podeszwę środkową FF BLAST i technologię 3D SPACE CONSTRUCTION, które odpowiadają za amortyzację oraz stabilność. Podeszwa zewnętrzna, z autorską technologią ASICSGRIP, gwarantuje przyczepność na zróżnicowanym terenie. Dzięki płytce skalnej w przedniej części stopy i wzmocnieniom palców stopa jest skutecznie zabezpieczona przed ostrymi elementami na biegowym szlaku.

W kontekście filozofii „Anima Sana In Corpore Sano” – „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – ASICS kontynuuje swoje założenia projektowania odzieży, które skupiają się na bieganiu bez rozpraszania uwagi. Kolekcja FUJITRAIL, wpisująca się w te założenia, oferuje bezszwową konstrukcję eliminującą otarcia i zwiększającą swobodę ruchów. Technologia ACTIBREEZE pomaga utrzymać odpowiednią przewiewność w cieplejsze dni.

ASICS odświeża kolekcję trailową

Michael Dudley, Senior Product Line Manager Apparel w ASICS EMEA, podkreślił: „Projektując najnowszą kolekcję, uwzględniliśmy rekomendacje naszych ambasadorów, biegaczy trailowych, zapewniając im dokładnie to, czego oczekują – ochronną odzież, która nie rozprasza ich podczas biegowej przygody w terenie. Kolekcja FUJITRAIL oferuje dedykowane, inteligentne miejsca do przechowywania. Sama odzież jest wiatro- i wodoodporna, gwarantując dodatkowe wsparcie niezależnie od warunków pogodowych na szlaku”.

ASICS odświeża kolekcję trailową

Nowe produkty w kolekcji, takie jak kurtka FUJITRAIL Packable Jacket czy koszulka FUJITRAIL Singlet, posiadają nadruk inspirowany zdjęciami satelitarnymi kultowej japońskiej góry Fuji. Styl grafiki został zaczerpnięty z ręcznie renderowanych, tradycyjnych wzorów inspirowanych Krajem Kwitnącej Wiśni.