Asymetria ust – Czy jest możliwa nieinwazyjna korekta?

Asymetria ust to dość powszechny problem, który spędza sen z powiek wielu osobom. Usta stanowią bowiem ten element twarzy, który przyciąga wzrok i determinuje nasz wygląd.

Asymetria ust – Czy jest możliwa nieinwazyjna korekta?

Niektórzy decydują się na wyrównanie ust umiejętnie wykonanym makijażem, jednak to rozwiązanie jedynie doraźne, ponadto nie zawsze zapewnia zadowalający efekt i jest czasochłonne. Istnieje jednak znacznie trwalsza metoda korekty kształtu ust – mowa o zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. O tym popularnym zabiegu porozmawiamy z ekspertem medycyny estetycznej – lekarzem dermatologiem kliniki Neonia z Krakowa Ewą Kopycińską.

Z roku na rok rośnie popularność zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza. Na czym polega fenomen tego zabiegu?

Kwas hialuronowy to związek ceniony przez ekspertów medycyny estetycznej, a także przez osoby poddające się zabiegom. Wpływ na to ma kilka czynników. Przede wszystkim – kwas hialuronowy jest preparatem bardzo bezpiecznym. Jest to związek doskonale tolerowany przez organizm, który z upływem czasu wchłania się stopniowo. Użycie tego wypełniacza zapewnia bardzo naturalny efekt, a sam zabieg bardzo rzadko powikłany jest wystąpieniem niepożądanych efektów o ile zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. I wreszcie – kwas hialuronowy znajduje wszechstronne zastosowanie, umożliwiając m. in. wyrównanie ust asymetrycznych, powiększanie ust https://neonia.com.pl/problem-zabieg/powiekszanie-ust-krakow/, wypełnianie zmarszczek czy poprawę owalu twarzy.

Asymetria ust – Czy jest możliwa nieinwazyjna korekta?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym traktowane jest jako zabieg szybki i bardzo efektywny. Podobnie jest z korektą asymetrii ust kwasem hialuronowym. Czy zabieg ten rzeczywiście jest prostą procedurą?

Korekta ust kwasem hialuronowym to bardzo wdzięczny zabieg – wystarczy kilka minut i niewielka objętość kwasu hialuronowego, aby uzyskać spektakularny efekt. Na naszych oczach zmienia się kształt czy wielkość ust – a efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Umiejętnie wykonany zabieg korekty asymetrii ust zapewnia bardzo naturalny efekt oraz nawilża i odżywia okolicę ust, spowalniając procesy starzenia tego obszaru twarzy.

Kto najczęściej decyduje się na korektę asymetrii ust?

Zabieg wyrównania ust kwasem hialuronowym dedykowany jest każdej osobie, która nie jest zadowolona z kształtu swoich ust. Asymetria ust różnego stopnia może być konsekwencją wad zgryzu, blizn pourazowych, występowania zajęczej wargi, a także nieprawidłowej pracy mięśni twarzy. A niekiedy po prostu taka jest nasza uroda – każdy z nas ma asymetryczną twarz, a u niektórych osób jest to bardziej widoczne.

Czy poza kwasem hialuronowym istnieją inne zabiegi korygujące kształt ust?

Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, to korekty ust można dokonać przy pomocy kwasu hialuronowego czy własnego tłuszczu pacjenta jak o wypełniaczy. Gdy asymetria ust wynika z zaburzonej pracy mięśni mimicznych twarzy, wówczas pomocny może okazać się botoks https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/toksyna-botulinowa/. W przypadku znacznej deformacji ust konieczne są zabiegi chirurgicznej korekty ich kształtu. Możliwe jest także wykonanie makijażu permanentnego. Spośród wymienionych zabiegów najpopularniejszy jest oczywiście ten z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, gdyż stanowi doskonałe połączenie małoinwazyjnego zabiegu z możliwością uzyskania zadowalającego efektu. A efekt ten utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Proszę przybliżyć w kilku zdaniach, na czym polega korekta ust kwasem hialuronowym.

Korygowanie kształtu ust kwasem hialuronowym to zabieg szybki, który trwa zaledwie kilkanaście minut. Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej w celu wykluczenia obecności ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz dokładnego określenia oczekiwanego efektu. Przeciwwskazania do wykonania korekty ust to przede wszystkim aktywna opryszczka wargowa, ciąża i laktacja, uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, a także zaburzenia krzepnięcia. Po znieczuleniu okolicy ust w określone obszary czerwieni wargowej wprowadzany jest kwas hialuronowy. W tym celu wykorzystywana jest cieniutka igła. Zazwyczaj objętość kwasu hialuronowego jest niewielka – to 0,5 do 1 ml preparatu. Po wprowadzeniu wypełniacza pacjent może opuścić gabinet, przy czym pamiętać należy o przestrzeganiu odpowiednich zaleceń pozabiegowych.

Jak więc należy pielęgnować usta po zabiegu wyrównania asymetrii kwasem hialuronowym?

W ciągu pierwszej doby po zabiegu niewskazane jest picie alkoholu i palenie papierosów, spożywanie gorących napojów, korzystanie z sauny czy uprawianie sportu. Ponadto warto ograniczyć mimikę twarzy, i oczywiście zadbać należy o utrzymanie obszaru zabiegowego w czystości.

A czy wyrównanie kształtu ust może wiązać się z wystąpieniem powikłań?

Każda ingerencja w ciało może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, także korekta ust kwasem hialuronowym. Skutki uboczne zdarzają się bardzo rzadko i najczęściej są konsekwencja wykonania zabiegu przez niedoświadczoną osobę, wybór kwasu hialuronowego gorszej jakości lub nieprzestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Może dojść do pojawienia się odczynu alergicznego, zwłóknienia, powstania ziarniaków lub krwiaków.

A czy należy się jakoś specjalnie przygotować do zabiegu korekty ust?

W związku z tym, że podczas zabiegu wyrównania asymetrii ust dochodzi do przerwania ciągłości skóry, warto zadbać o profilaktykę zaburzeń krzepnięcia. Osoby stosujące aspirynę powinny zaprzestać jej zażywania na tydzień przed zabiegiem, ponadto warto wzmocnić ściany naczyń krwionośnych suplementując witaminę C oraz rutynę. Osoby z nawracającą opryszczką wargową powinny wdrożyć profilaktykę antywirusową – w tym celu konieczne jest zażywanie leku Heviran w dawce 500 mg przez 5 dni przed i 5 dni po zabiegu. Ponadto na dobę przed użyciem wypełniacza unikać należy z sauny, solarium oraz spożywania alkoholu.

Źródło: https://neonia.com.pl/

Wpis znaleziono dzięki:

- Korekta ust

- Botoks jako wypełniacz

- Powiększanie ust