Baby Dove – nowa marka w drogeriach Rossmann

dove w rossmannie
Idealne macierzyństwo? Takie, jakie Ty wybierzesz

Macierzyństwo to nie tylko najpiękniejszy okres w życiu kobiety, ale również szereg wyzwań i oczekiwań – tych, które same stawiamy przed sobą, a także mających swoje źródło „na zewnątrz”. Szczęście mamy przeplata się z obawami, że niewystarczająco dobrze wychowują i dbają o swoje dzieci. To błąd! Nie ma czegoś takiego jak idealne macierzyństwo znane z obrazków. Idealne macierzyństwo to Twoje macierzyństwo. Po prostu  Baby Dove jest ambasadorem takiej postawy i pragnie pomagać mamom cieszyć się każdą chwilą tego wspaniałego czasu. W tym celu stworzyło kosmetyki w pełni dostosowane do szczególnych potrzeb skóry niemowląt i dzieci.

Skóra dziecka a skóra dorosłego

Skóra dziecka do 3 roku życia funkcjonuje na innych zasadach niż u osób dorosłych. Jest znacznie cieńsza, a co za tym idzie, może tracić nawilżenia aż do pięciu razy szybciej. Co więcej – nie stanowi jeszcze odpowiedniej bariery ochronnej i przez to do organizmu łatwo przenikają różne substancje –również te niepożądane. Dlatego tak szybko widać efekty stosowania nieodpowiednich kosmetyków – skóra dziecka ulega podrażnieniom, łuszczy się i robi się zaczerwieniona. Kosmetyki Baby Dove uzyskały pozytywną opinię lekarzy dermatologów, okulistów, a także pediatrów (jednocześnie!).
Stosując je masz zatem gwarancję, że Twoje dziecko otrzymuje odpowiednią pielęgnację.

Odpowiednia pielęgnacja, czyli jaka?

W dobie wszechobecnych alergenów i natłoku informacji na temat pielęgnacji skóry warto
skoncentrować się na tym co najważniejsze. Zgodnie z dewizą Hipokratesa „przede wszystkim nie szkodzić”, kosmetyki dziecięce nie powinny negatywnie wpływać na skórę dziecka. Czyli na przykład nie powinny wymywać lipidów, bo u dzieci do 3 roku życia ich stężenie w naskórku jest znacznie mniejsze niż u dorosłego. Nie mogą też zawierać dużej ilości substancji myjących. Niezwykle ważna jest pielęgnacja główki dziecka. Jej skóra ma większe gruczoły łojowe, które produkują sebum, naturalny składnik nawilżający, przez to wykazuje ona mniejszą zdolność do zatrzymywania wody w skórze. Warto więc użyć środka, który już na etapie mycia zadba o jej nawilżenie. Pamiętaj też, że kąpiel maluszka ma być przyjemnością – dla Ciebie i dla niego – zwróć więc uwagę żeby szampon nie
szczypał w oczy.

Kosmetyki do mycia niemowląt i dzieci Baby Dove są bogate w substancje nawilżające, takie jak gliceryna czy odpowiednie emolienty (np. kwas palmitynowy), jednak ponieważ woda silnie wysusza delikatną skórę maluszków, codzienną pielęgnację uzupełnij delikatnym masażem przy użyciu specjalnego balsamu. Nawilży skórę maleństwa, wzmocni hydrolipidową warstwę naskórka, odżywi ją i ukoi ewentualne podrażnienia. Balsamy, podobnie jak pozostałe produkty Baby Dove, mają pH neutralne dla skóry, a ograniczona do minimum liczba składników i hipoalergiczna formuła zmniejsza ryzyko podrażnień.

Dla każdego niemowlęcia już od pierwszego dnia życia

Produkty Baby Dove są na tyle delikatne, że można ich używać już od pierwszego dnia życia dziecka. Nie znaczy to jednak, że każda skóra jest taka sama. Aby odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby tych niemowlęcych seria Baby Dove składa się z dwóch bliźniaczych linii: Baby Dove Rich Moisture (do skóry normalnej i suchej) oraz Baby Dove Sensitive Moisture (do skóry wrażliwej). Pierwszą linię wyróżnia delikatny, uroczy zapach. Inspiracją do jego powstania był zapach skóry niemowlęcia. Druga linia – jak przystało na kosmetyki do skóry wrażliwej – jest bezzapachowa.
W skład linii Rich Moisture wchodzi emulsja do mycia ciała i włosów, szampon, chusteczki
nawilżające, balsam, krem przeciwko odparzeniom oraz kostka myjąca, natomiast w linii SensitiveMoisture znajdziemy emulsję do mycia ciała i  włosów, balsam oraz chusteczki.

Wszystkie produkty Baby Dove są dostępne wyłącznie w drogeriach Rossmann i na www.rossmann.pl