Bo do seksu trzeba trojga – seksualne trójkąty

Relacja seksualna zwana trójkątem jest fascynująca. Dłonie obcego człowieka na ciele partnera w myślach wzbudzają zazdrość, a podczas aktu stają się podniecającym faktem, od którego nie ma ucieczki. Czym jeszcze kusi pary seks w trójkącie?

Bo do seksu trzeba trojga – seksualne trójkąty

Oprócz ekscytacji i łamania tabu w związku seks w trójkącie pomaga niwelować seksualne braki partnera oraz spełniać wspólne fantazje. Często staje się uzupełnieniem życia intymnego danej pary.

Tak było w przypadku Michaliny Wisłockiej, która jako pierwsza mówiła głośno o seksie w Polsce oraz dzieliła się swoim mężem z przyjaciółką Wandą. Między kobietami doszło jednak do rozłamu i walki o mężczyznę, a ich przyjaźń się rozpadła.

Przyjemność na jeden raz

Właśnie dlatego trójkąt najlepiej sprowadzić do eksperymentu czy ciekawego doświadczenia. Ryzykowne wydaje się korzystanie z pomocy tej samej osoby, gdyż jedno z Was może się w niej zadurzyć. Decydując się na taki układ, zbadajcie też, czy partner jest w stanie przystać na wiele konfiguracji.

Jeśli naciska tylko na opcję dwie kobiety plus mężczyzna, ale odrzuca dwóch mężczyzn i kobietę, zastanówcie się dobrze nad wyrażeniem zgody: być może pragnie on zaspokoić tylko swoje egoistyczne potrzeby.

Wyjście dla biseksualnych

Trzecią osobę do wspólnego łóżka często zapraszają pary złożone z biseksualnych partnerów. Wybrawszy życie z jedną płcią, zawsze odczuwają oni brak lub tęsknotę za tę drugą.

Osoby te zaczynają się miotać między chęcią zaspokojenia swoich potrzeb a wiernością partnerowi. W takim wypadku najlepiej jest postawić na szczerość i przedstawić swoje obiekcje ukochanej osobie.

Proponując trójkąt, należy być delikatnym, aby nie urazić swojego chłopaka lub dziewczyny. Chęć odbycia aktu seksualnego we trójkę może zostać odebrana jako policzek lub upokorzenie. W końcu każda osoba chce zaspokoić tę drugą najlepiej jak tylko potrafi.

A co jeśli tylko jeden partner jest biseksualny lub zwyczajnie pragnie nowych doznań i próbuje przekonać do tego partnerkę? Jakie obawy może odczuwać zarówno on, jak i ona?

Pełni lęku

Wątpliwości i obawy mogą dotyczyć satysfakcji seksualnej i bezpieczeństwa emocjonalnego. Te dotyczące spodziewanej satysfakcji mogą być związane z obawą przed rozczarowaniem. W realnym życiu prozaiczne szczegóły mogą zniszczyć piękne i ekscytujące wyobrażenie. Dlatego jeśli coś nie jest naszym pragnieniem, ale mielibyśmy się na to zdecydować pod presją – lepiej tego nie robić. Obawy dotyczące bezpieczeństwa emocjonalnego związane są z wpływem opisywanej sytuacji na związek – czy poradzimy sobie z zazdrością? Co jeśli mój partner będzie chciał to powtarzać, a ja nie? Zawsze warto też pamiętać o zabezpieczeniu się przed zakażeniem chorobami przenoszonymi w wyniku kontaktów seksualnych – mówi seksuolog Anna Golan.

Decyzja o seksie w trójkącie powinna być przemyślana i obie strony muszą tego chcieć. Przed przystąpieniem do aktu, warto ustalić pewne reguły i granice, których będzie się przestrzegać. W ten sposób zwiększy się zaufanie między partnerami. I należy pamiętać, że w każdej chwili zarówno kobieta, jak i mężczyzna mają prawo wycofać się z wcześniej podjętej decyzji.