Jaka powinna być prawidłowa temperatura w pokoju Twojego dziecka?

Dziecko posiada mniej tkanki tłuszczowej, chroniącej każdego człowieka przed zimnem. Optymalna temperatura w pokoju noworodka to 20 do 22 stopni Celsjusza w dzień, w nocy trochę chłodniejsza, ale nie mniej niż 18 stopni.

Jaka powinna być prawidłowa temperatura w pokoju Twojego dziecka?
Jaka powinna być prawidłowa temperatura w pokoju Twojego dziecka?

Wiele par spodziewających się i mających już dzieci zastanawia się jaka powinna być optymalna temperatura w domu. Trudno jest nam ustawić temperaturę dla noworodka, wiedząc, że inaczej odczuwa on temperatury. Tyle jest rad i pomysłów na prawidłową temperaturę w pokoju dziecka ile osób na świecie. A co mówią na ten temat eksperci?

Komfort termiczny

Zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu, szczególnie w okresie zimowym, prowadzi do wysuszania się powietrza, a jego wilgotność może spaść wtedy nawet o 20%. Prawidłowy poziom wilgotności w domu powinien być utrzymywany na poziomie między 40% a 60%. Kontrolowanie tego poziomu powinno być dla nas ważne, ponieważ wilgotność poniżej 40% powoduje wysuszenie śluzówek, dróg oddechowych i sprzyja rozwojowi różnego typu infekcji, powoduje także suchość w ustach. Natomiast zbyt wilgotne powietrze sprzyja rozwojowi mikroorganizmów, których białko jest jednym z najsilniejszych alergenów.

Naprzeciw wychodzą nam producenci nowoczesnych grzejników podtynkowych 3THERMO. Grzejniki umiejscowione zostają głównie w ścianach zewnętrznych oraz w stropodachach, miejscach, w których dochodzi do największych strat ciepła. Tak zainstalowany układ grzewczy zamienia zwykłą ścianę w aktywną przegrodę termiczną. To rewelacyjne rozwiązanie polskich inżynierów sprawia, że dziś montaż ogrzewania ściennego jest prostszy od instalacji zwykłego grzejnika, co do tej pory było absolutnie nie do pomyślenia.

Idealne rozwiązanie

Umiejscowienie grzejników pod tynkiem zapobiega powstawaniu wilgoci w ścianach, a co za tym idzie, zapobiega tworzeniu się szkodliwych grzybów i pleśni na ścianach. Takie rozmieszczenie i technologia, pomimo ogrzewania domu, nie wysusza powietrza w jego wnętrzu. Grzejniki znacząco wpływają też na poziom higieny w pomieszczeniu. Nie trzeba wycierać z nich kurzu. Ponadto brak cyrkulacji powietrza zapobiega przenoszeniu się mikroorganizmów, a w efekcie zmniejsza ryzyko zachorowania oraz infekcji.

Ciepła ściana to niezwykle komfortowe i zdrowe rozwiązanie. Pozwala precyzyjnie zaplanować wymaganą temperaturę w pomieszczeniu naszego dziecka. Zapewni odpowiedni mikroklimat bez zbędnego przegrzewania i wysuszania powietrza. Warto zwrócić uwagę również na fakt, iż jako system niskotemperaturowy, ogrzewanie 3THERMO jest jednym z najoszczędniejszych układów grzewczych.