Co Królowa Elżbieta II ma przeciwko Meghan Markle?

Elżbieta II wydała oficjalną zgodę na ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle. Wszystko wskazuje jednak na to, że królowa nie pała sympatią do przyszłej żony wnuka. Z czego to wynika?

foto. instagram/theroyalfamily

Formalna zgoda na zaślubiny księcia Harry’ego i amerykańskiej aktorki była opublikowana przez Pałac Kensington na oficjalnym profilu na Twitterze. Zgoda jest ozdobiona królewską pieczątką i podpisem Elżbiety II. Na państwowym dokumencie umieszczono emblematy rodziny królewskiej: czerwony smok – jako symbol Walii, róża, osey i koniczyna – symboliczne kwiaty Wielkiej Brytanii, trzy małe czerwone przegrzebki – symbol rodziny księżnej Diany. Meghan Markle nie ma swojego rodzinnego herbu, dlatego jej symbolem zostały: róża – narodowy kwiat USA, mak – kwiat Kalifornii – rodzinnego stanu aktorki, gałązki oliwne i pieczątka Stanów Zjednoczonych.

foto. Twitter/theroyalfamily

Uwagę jednak zwraca to, w jaki sposób Królowa opisała Meghan Markle. Gdy Królowa wydawała oficjalną zgodę na ślub księcia Williama, księżna Kate była opisana jako „ukochana i zaufana”. Ekspert do spraw rodziny królewskiej wyjaśnił, że określenia „ukochana i zaufana” są przeznaczone wyłącznie dla obywateli Wielkiej Brytanii. Narzeczona księcia Harry’ego kilka razy próbowała odnaleźć wspólny język z Elżbietą II. Meghan Markle nawet zmieniła wiarę z protestantyzmu na anglikanizm.

Czym jest spowodowana niechęć Elżbiety II do narzeczonej księcia Harry’ego? Czy wpływ na ich relację mogły mieć doniesienia o romansie Markle z aktorem filmów pornograficznych? A może chodzi o jej pochodzenie?