Czy farbowaniu włosów ulega każda kobieta?

Coraz rzadziej można spotkać na ulicach osoby, które mają swój naturalny, nigdy nie zmieniony koloryzacją, odcień włosów.

czy farbowanie dotyka kazdej kobiety

Wynika to z trendów we fryzjerstwie, ale również z mody w ogóle i z tego, że chcemy jak najlepiej podkreślić swoją urodę i nawet jeśli miałybyśmy tylko podkreślić dzięki koloryzacji swój naturalny odcień włosów, to w końcu się na to decydujemy.

Jest jednak grupa kobiet, które boją się, że farbowanie włosów może je zniszczyć, naruszyć ich strukturę i spowodować nieodwracalne zmiany, są również takie, które przeszły już wiele radykalnych zmian koloru włosów i mają dosyć eksperymentów na nich. Dla tych wszystkich kobiet, które jednak w jakiś sposób chciałyby delikatnie zmienić odcień swoich włosów bardzo dobrym rozwiązaniem są farby naturalne, ziołowe.

Zioła i ich działanie

Zioła i ich działanie są znane w kosmetyce od dawien dawna, już w starożytności dzięki ich właściwościom zmieniano odcień włosów lub podkreślano ich naturalny blask. Dla tych, którzy chcą w niewielkim stopniu zmienić odcień swoich włosów, najlepsze są płukanki ziołowe. Dają one tylko naturalny blask i podkreślają naturalny kolor włosów, ewentualnie odrobinę go zmieniając, tworząc ciekawe refleksy. W przypadku włosów blond, w płukankach do nich używany jest ekstrakt z rumianku, dla włosów ciemnych stosowana jest między innymi kora dębu. Stosując płukanki należy się jednak nastawić na regularne ich stosowanie, jeśli chcemy osiągnąć trwalszy efekt.

Radykalna zmiana koloru

Dla osób, które chcą bardziej radykalnie zmienić swój odcień włosów, lepsze będą farby koloryzujące, które oparte są na wyciągach z ziół. Jednak przy ich stosowaniu również należy pamiętać o kilku czynnikach, które są ważne, aby koloryzacja się powiodła. Najważniejsze jest, aby nie wykonywać koloryzacji farbą ziołową zaraz po farbowaniu chemicznym. Składniki zawarte w obu farbach mogą bowiem wejść w interakcje i albo nie osiągniemy żadnego efektu, albo efekt nie będzie dla nas satysfakcjonujący. Podobnie zresztą sprawa się w przypadku odwrotnym, gdy po dłuższym okresie farbowania włosów farbą ziołową, chcemy zastosować chemiczną.

Zachowaj ostrożność i rozwagę!

Pamiętajmy o tym dla własnego bezpieczeństwa i komfortu. Niezależnie od tego jednak jaką farbą koloryzujemy swoje włosy warto dbać o codziennej, prawidłowej ich pielęgnacji, nawilżaniu i dobrym odżywianiu. Tylko wtedy nasze włosy będą zdrowe, lśniące i będą wyglądały pięknie.
Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men www.handsomemen.pl