Czy warto zrobić sobie operację nosa?

Operacja nosa jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Cieszy się tak dużą popularnością głównie z tego względu, że to właśnie nos jest tym elementem twarzy człowieka, który widać najbardziej.

Young woman checks her nose in the mirror
Czy warto zrobić sobie operację nosa?

Niekształtnego, wielkiego, zgarbionego, zadartego czy skrzywionego nosa nie da się niczym zakamuflować. Nie schowamy go pod ubraniem, ani nie przykryjemy makijażem. Nawet tym, który jest profesjonalnie wykonany. Dodatkowo to właśnie nos jest tą częścią twarzy, która potrafi oszpecić ją najbardziej. Dlatego trudno się nie zgodzić z tym, że w wielu przypadkach operacje nosa są jedynym i najlepszym rozwiązaniem.

Jakie operacje nosa się wykonuje?

W gabinetach lekarskich wykonuje się różnorodne operacje nosa. Decyzja o operacji może być spowodowana wskazaniami medycznymi lub względami estetycznymi. W tej pierwszej grupie znajdują się przypadki osób np. z krzywym nosem powstałym w wyniku wypadku czy występującym już od urodzenia. Krzywemu nosowi zazwyczaj towarzyszy również skrzywiona przegroda, która bardzo utrudnia oddychanie, obniża jakość życia oraz powoduje częste łapanie różnych infekcji górnych dróg oddechowych, co w takim przypadku jest o wiele trudniejsze do wyleczenia niż u osób z prawidłową przegrodą.

Warto wiedzieć, że kształt nosa, który podoba nam się u innej osoby najczęściej nie będzie dla nas właściwym rozwiązaniem, ponieważ nie ma tzw. idealnego kształtu nosa. Jest tylko taki, który doskonale pasuje do danej twarzy. Dlatego to głównie w rękach chirurgów plastyków i lekarzy medycyny estetycznej leży wybór odpowiedniego kształtu, z którego pacjent będzie nie tylko zadowolony, ale również dumny. To pokazuje jak ważne jest znalezienie dobrego miejsca, w którym wykonamy zabieg. I oczywiście wybitnego specjalisty, który zawsze jest gwarancją sukcesu.

Na czym polega operacja nosa kostnego?

Jeżeli również zastanawiasz się nad wykonaniem operacji nosa ze względów zdrowotnych lub estetycznych, to koniecznie przeczytaj artykuł „Na czym polega operacja nosa kostnego?”. Znajdziesz w nim kilka dodatkowych informacji. A gdy już podejmiesz ostateczną decyzję, to wejdź na stronę Tourmedica i sprawdź, gdzie możesz wykonać profesjonalną korektę nosa.

Korekta nosa w tourmedica.pl to zawsze właściwy wybór!

Artykuł sponsorowany