Powiększanie piersi implantami czy lifting biustu – jak poprawić wygląd piersi?

Co zrobić, jeśli nie odpowiada nam rozmiar, kształt lub jędrność biustu? Do wyboru mamy m.in. klasyczne powiększanie piersi implantami lub nieco mniej inwazyjny zabieg, który polega na podniesieniu i ujędrnieniu piersi – lifting biustu.

powiekszanie piersiW podjęciu decyzji pomoże Ci lekarz podczas konsultacji chirurgicznej poprzedzającej zabieg. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat obydwu zabiegów.

Powiększanie piersi implantami

Chcesz mieć biust większy o kilka rozmiarów? Jeśli tak, to tylko powiększanie piersi implantami da Ci pożądany efekt. Jeśli chodzi o rozmiar i kształt, masz wiele możliwości. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak naturalna budowa ciała, wzrost, styl życia, cel zabiegu. Certyfikowany chirurg plastyczny, który specjalizuje się w powiększaniu piersi, przedyskutuje z Tobą, jaki rozmiar i kształt będzie wyglądać najlepiej, jednocześnie spełniając Twoje oczekiwania.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, do wyboru są implanty piersiowe z solą fizjologiczną lub silikonowe. Oba rodzaje są bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Ich wybór zależy m.in. od celu zabiegu. Implanty silikonowe wymagają zwykle większego nacięcia i wiążą się z bardziej skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym. Jednak mają bardziej realistyczny wygląd i są doskonałym wyborem dla kobiet obdarzonych bardzo małym biustem. Implanty z soli fizjologicznej dobrze sprawdzają się u pacjentek, które mają więcej własnej tkanki piersiowej i chcą dodać swoim piersiom objętości i poprawić ich kształt.

Powiększanie piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Wszczepienie implantów piersiowych możliwe jest na trzy sposoby: pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy lub w sposób, który łączy obie metody. Konieczne jest bardzo precyzyjne i dokładne wymierzenie przestrzeni, w której zostanie umieszczony implant, ponieważ od tego zależy końcowy efekt zabiegu. Gdy implant jest już włożony w odpowiednie miejsce, rana jest zaszywana warstwowo, a skórę zszywa się szwem śródskórnym. Okres rekonwalescencji trwa około 14 dni.

Chirurgiczny lifting biustu

Lifting biustu wykonuje się przede wszystkim w celu podniesienia, a nie powiększenia piersi. Biust po zabiegu może nawet wydawać się nieco mniejszy niż przed interwencją chirurgiczną, ale za to jest jędrniejszy i podniesiony. Jeśli dodatkowo chcemy zyskać większy biust, lifting można połączyć z zastosowaniem implantów piersiowych.

Chirurgiczny lifting piersi polega na odpowiednim wymodelowaniu naturalnej tkanki piersi, aby ją unieść i napiąć. Efektem jest naturalny kontur biustu, redukcja wiotkości i opadania, korekta drobnych asymetrii, czego możesz doświadczyć z powodu takich czynników, jak wiek, ciąża czy choroba. Podnoszenie piersi dedykowane jest kobietom, które chcą odmłodzić wygląd swoich piersi, a niekoniecznie zwiększać ich objętość. Efekt końcowy liftingu piersi jest znacznie bardziej subtelny i naturalny niż operacja biustu z użyciem implantów.

Lifting biustu, podobnie jak powiększanie piersi, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu podnoszenia piersi nacina się skórę wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Zakres cięcia zależy od wybranej metody zabiegu. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły, by nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie można poddać również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli jest taka potrzeba. Zabieg wiąże się z około 7-dniową rekonwalescencją.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Artykuł sponsorowany