Czy wyjazd można spłacać w ratach?

Dalekie podróże, egzotyczne kraje, błogie lenistwo nad brzegiem ciepłego morza… Chyba każdy z nas marzy czasem o takim oderwaniu się od szarej rzeczywistości. Dzięki coraz bardziej interesującym ofertom biur podróży, to marzenie staje się realne dla większej liczby osób. Płatność w ratach za podróże to prawdziwa rewolucja!

Dlaczego lubimy raty?
Płatność w ratach ma naprawdę wiele zalet – nic dziwnego, że ten sposób kupowania różnych rzeczy pokochali ludzie na całym świecie. Bez problemu dostaniemy telewizor czy lodówkę na raty, będziemy mogli nabyć w ten sposób nowe auto czy mieszkanie. Zakup na raty pozwala na rozłożenie w czasie płatności, których jednorazowa realizacja mogłaby zbyt nadwerężyć nasz domowy budżet. Od niedawna w ten sposób możemy zapłacić także za tanie latanie czy rezerwację hotelu bądź całej wycieczki – taką opcję proponuje swoim klientom np. biuro podróży First Class. Jest to możliwe dzięki podejmowaniu przez biura współpracy z placówkami bankowymi.

Jak to możliwe?
Dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy biurem podróży a konkretnym bankiem, klienci otrzymują dostęp do pewnych usług, świadczonych przez tę placówkę finansową. Chodzi tu oczywiście o kredytowanie, które jednak w normalnym trybie nie byłoby dla nas tak łatwo dostępne. Plusem jest połączenie go od razu z realizacją płatności za wycieczkę – otrzymujemy zatem dwa w jednym. Przed wprowadzeniem płatności w ratach, klient biura podróży sam musiał zorganizować dodatkowe środki pieniężne, jeśli brakowało mu pełnej kwoty do opłacenia wycieczki. Musiał samodzielnie znaleźć ofertę, przejść pomyślnie wszystkie procedury, a następnie z pożyczonymi pieniędzmi udać się do biura podróży. Dziś część płatności może być odroczona, a klient oszczędza czas i swoje nerwy, ciesząc się wakacjami.

Bilety na raty
Nie da się ukryć, że jeden z największych kosztów dla osób wybierających się w dalszą podróż, jest opłacenie biletu lotniczego. Czasem wydatek ten przewyższa nasze możliwości – nawet mając na oku bardzo tani nocleg nie możemy wyruszyć z powodu zbyt wysokich cen biletów. Również w tej sytuacji możemy skorzystać z opcji rozłożenia płatności na raty. To wyjątkowo dogodna propozycja dla osób, które podróżują na własną rękę, przedkładając taki sposób poznawania świata przed zorganizowane wycieczki.