Czym przy wyborze nowej pracy kierują się kobiety we Wrocławiu?

Wrocław jest jedną z największych aglomeracji w Polsce, gdzie swoje siedziby ma wiele krajowych i zagranicznych firm. W tym mieście nietrudno o znalezienie pracy, dlatego zarówno panie, jak i panowie często zmieniają miejsce zatrudnienia.

Czym przy wyborze nowej pracy kierują się kobiety we Wrocławiu?

Jednak kobiety mogą się kierować odmiennymi kryteriami przy wyborze nowego pracodawcy niż mężczyźni. Jakie czynniki są dla nich najważniejsze?

Stabilizacja zawodowa i dodatkowe benefity

Kobiety bardzo często szukają pracy, która zapewni im stabilizację zawodową. Umowa na zastępstwo bądź praca sezonowa nie jest korzystną opcją dla osoby, która ma dzieci i jest całkowicie lub częściowo odpowiedzialna za ich utrzymanie. Dla pań ważne jest również, aby pracodawca respektował ich prawa i nie robił problemów, gdy będą musiały skorzystać z L4 lub urlopu na żądanie. Przeglądając ogłoszenia o pracę, kobiety zwracają baczną uwagę na dodatkowe benefity, takie jak prywatna opieka medyczna, karta sportowa, pakiet ubezpieczeń czy dofinansowanie szkoleń. Ponadto panie (jak i panowie) chętnie zatrudniają się w firmach, których siedziby znajdują się niedaleko ich miejsca zamieszkania lub do których mają łatwy dojazd.

Możliwość rozwoju i elastyczne godziny pracy

Rynek pracy we Wrocławiu jest bardzo zróżnicowany. W tym mieście prężnie funkcjonuje wiele międzynarodowych korporacji, umożliwiających szybkie wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery. Dlatego szukając pracy we Wrocławiu, kobiety często rozglądają się za stanowiskami, które są perspektywiczne i pomogą im w osiągnięciu upragnionych celów zawodowych. Branże, w których panie zwykle znajdują zatrudnienie to między innymi finanse, bankowość, HR, opieka zdrowotna, marketing i sprzedaż. Ostatnimi czasy kobiety coraz chętniej wybierają także pracę w sektorze IT, motoryzacyjnym, inżynieryjnym i budowlanym. Dużym atutem dla pań są elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej, ponieważ taka forma zatrudnienia umożliwia efektywne łączenie obowiązków zawodowych z życiem prywatnym.

Atrakcyjne zarobki i przyjazna atmosfera

Tym, co najbardziej motywuje także kobiety do zmiany pracy, są lepsze zarobki. Panie zwracają uwagę zarówno na podstawowe wynagrodzenie, jak i na sprawiedliwy system premiowy. Osoby pracujące w zawodach, na które istnieje duże zapotrzebowanie na rynku, często zmieniają pracę, by uzyskać możliwie jak najwyższą pensję. Kobiety są wytrwałe i mogą brać udział w wielu procesach rekrutacyjnych jednocześnie, by znaleźć wymarzone stanowisko. Motywacją do zmiany pracy bywa również atmosfera w miejscu zatrudnienia. Jeśli kobieta nie czuje się akceptowana przez współpracowników, to prędzej czy później zacznie się rozglądać za nową pracą. W takim wypadku w pierwszej kolejności warto sprawdzić aktualne oferty na portalu https://www.aplikuj.pl/praca/wroclaw. Jest to miejsce, gdzie można przesłać aplikację bezpośrednio do firmy.

Panie bardzo dobrze sobie radzą na wrocławskim rynku pracy i z powodzeniem znajdują zatrudnienie na odpowiedzialnych i prestiżowych stanowiskach. Jeśli pracodawca chce przyciągnąć przedstawicielki płci pięknej do swojej firmy, to powinien zaoferować im umowę o pracę na korzystnych warunkach. Dodatkowym atutem będą benefity, stałość zatrudnienia i możliwość pracy zdalnej. Poza tym ważne, by w zespole panowała pozytywna atmosfera, a pracownicy wzajemnie się wspierali.

Artykuł partnera