„Czytam sobie” – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania

Książki powstały z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Seria wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb nowych czytelników.

„Czytam sobie” – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania

„Czytam sobie” to seria, która prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielności w tej kwestii. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Cykl wyróżnia bogactwo tematyki i różnorodność. W obrębie tej samej serii można znaleźć książki dla pasjonatów astronomii, przyrody, historii, miłośników gotowania, wiernych fanów postaci z popularnych filmów, tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki kryminalne, tych co kochają zwierzęta i wiele, wiele innych. Autorzy traktują małych czytelników poważnie: książki popularnonaukowe dostarczają rzetelnej, aktualnej wiedzy, powieści intrygują, kryminały nie dają się odłożyć, a według przepisów kulinarnych naprawdę można gotować. Na rynku jest ponad 100 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.
W serii premierę ma sześć nowych książek: dwie pozycje w ramach cyklu Eko, kolejne dwa tytuły w podserii Fakty oraz dwie książki w głównej serii. Tradycyjnie są to historie autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci i, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

Dla każdego coś ciekawego

Dzieci to prawdziwi czytelnicy, którzy korzystają ze swojego prawa do własnego gustu i wyboru tematyki książek, aby zaspakajać swoją naturalną ciekawość. Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, badaczy przygotowano pasjonujące opowieści.
W ramach cyklu Eko:

  • „Smog w centrum miasta” (poziom 1) Doroty Łoskot-Cichockiej z ilustracjami autorki. Ciekawa opowieść o zjawisku atmosferycznym, które spędza sen z powiek dorosłym, ale i dzieciom. Zanieczyszczenie powietrza to jeden z głównych problemów współczesnego świata. Nelka jedzie na spotkanie ze smokiem, czy smogiem? Który okaże się bardziej groźny i niebezpieczny?
  • „Opowieść starego drzewa” (poziom 3) Ewy Winnickiej z ilustracjami Agaty Królak. Książka o Hetmanie, pięknym starym dębie mieszkańcu warszawskiego Powsina. Historia z perspektywy drzewa, które wiele widziało, słyszało i zapamiętało.

W podserii Fakty pojawią się:

  • „Mały skryba i wielka piramida” (poziom 2) Marcina Barana z ilustracjami Joanny Rusinek. Lektura przybliża czasy starożytnego Egiptu, kiedy to żyli skrybowie, tajemnicze postaci, które miały opanowane trudną sztukę pisania. Podróż po Nilu bez wychodzenia z domu.
  • „Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie” (poziom 3) Mikołaja Golachowskiego z ilustracjami Doroty Wojciechowskiej-Danek. Książka o odkryciach wielkiego przyrodnika, które raz na zawsze zmieniły pojęcie ludzi na temat roślin, zwierząt oraz ich samych.

Wszystkie książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu. Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w cyklu głównym „Czytam sobie” premierę mają także:

  • „Goryl u fryzjera” (poziom 1) Rafała Witka z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Bujna i obfita w humor historia, jak czupryna goryla.
  • „Złota rybka” (poziom 2) Justyny Bednarek z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. Opowieść o weekendzie pełnym atrakcji u nietypowej babci, z budowaniem domku na drzewie, jagodami i złotą rybką z rzeki Bug.