Daj wsparcie swoim stawom!

Praca, dom, dodatkowe zajęcia… Codzienne życie dostarcza nam wielu wyzwań, a jeśli dodatkowo chcemy prowadzić aktywny, zdrowy styl życia, musimy też poświęcić czas na ćwiczenia i treningi. Czy w ciągłym biegu pamiętamy o naszych stawach, które na co dzień znoszą te wszystkie obciążenia? Jeśli nie chcemy, aby któregoś dnia zaskoczył nas na przykład ból kolana, już dziś zadbajmy o ich kondycję!
Praca bez wytchnienia
My, kobiety, potrafimy bez problemu robić nawet kilka rzeczy na raz. Doskonale radzimy sobie z łączeniem obowiązków domowych i służbowych, potrafimy dwoić się i troić, aby wykonać wszystkie zadania na czas. Wyobraźmy sobie, ile pracy wykonać muszą w tym czasie nasze stawy! Do tego dochodzi brak czasu na odpowiednie zadbanie o swoją fizyczną formę, czy też na stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety. Nic dziwnego, że czasem dopada nas ból stawów, jednak nigdy nie możemy ignorować takich sygnałów. Choć dziś mogą okazać się jedynie niegroźnym nadwyrężeniem, w przyszłości sytuacje takie prowadzić mogą do powstawania znacznie poważniejszych problemów, a nawet różnego rodzaju zwyrodnień. Jeśli nie chcemy, aby problemy ze stawami ograniczały nasze życie, już teraz zadbajmy o profilaktykę.Uwaga na dietę!
Na co dzień często jesteśmy tak zapracowane i zabiegane, że nie mamy czasu na zjedzenie porządnych posiłków, nie mówiąc już o stałych porach ich spożywania. Trudno w takich warunkach zachować zbilansowaną, zdrową dietę, tymczasem jest ona niezmiernie ważna, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie stawów. Musimy dostarczać organizmowi witaminę C, białko oraz błonnik, dzięki którym będzie on w stanie produkować odpowiednią ilość kolagenu, głównego składnika ścięgien i chrząstek stawowych. Te elementy odżywcze znajdziemy przede wszystkim w nabiale, owocach i warzywach, a także pieczywie pełnoziarnistym czy otrębach. Wprowadzanie zdrowej diety może trochę potrwać – w tym czasie dobrze jest wesprzeć stawy specjalnymi suplementami diety, jak np. 4flex.

Nie zapomnijmy o sporcie
Czasami nie mamy już na nic siły, nie mówiąc już o aktywności fizycznej czy sporcie. Warto jednak wykrzesać z siebie trochę energii i ruszyć na fitness lub chociażby szybki spacer. To gwarancja nie tylko świetnej sylwetki oraz poprawy samopoczucia, lecz także mocniejszych stawów, które w przyszłości nie będą nam sprawiać kłopotów. Podejmijmy walkę z siedzącym trybem życia, sprawiającym, że nasze stawy stają się mało ruchome i tracą na elastyczności. Jeżeli jednak do tej pory raczej stroniłyśmy od aktywności fizycznej, zacznijmy od sportów, które nie będą zbytnio obciążające. Idealne będzie pływanie, czy też szybki marsz.