„Dark Wonderland” – tajemniczy pokaz Mariusza Przybylskiego

Przyglądamy się wiosennym wystawom w galeriach handlowych, tymczasem projektanci rywalizują ze sobą i tworzą kolekcje na sezon zimowy. Mariusz Przybylski jest znany z wykorzystania żywych barw w swoich projektach. Czy sugerując się tytułem, możemy się spodziewać mrocznego klimatu?

Foto. instagram.com/ta.agata.helena

„Dark Wonderland” to najnowszy pokaz, prezentujący kolekcję na sezon jesień/zima 2018/2019. Odbył się na warszawskiej Pradze. Mroczna scenografia w wielkiej hali była wypełniona rusztowaniami, a na podłodze pojawiły się kałuże wody. To sprawiło, że pokaz zyskał widowiskowy charakter.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem gwiazd. Pojawiły się m.in. Anna Dereszowska, Joanna Horodyńska, Katarzyna Warnke czy Katarzyna Figura. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także czołowych dziennikarzy, stylistów oraz blogerów ściśle związanych z branżą mody.

„Dark Wonderland” – tajemniczy pokaz Mariusza Przybylskiego

Inspiracją projektanta do stworzenia nowej kolekcji były geometryczne wzory i kroje przełamane długimi wiktoriańskimi sukniami i transparentnymi bluzkami. Wszechobecna czerń została połączona z mocnym kolorem czerwieni, pomarańczy oraz fuksji, zarówno w damskich, jak i męskich sylwetkach.

„Dark Wonderland” – tajemniczy pokaz Mariusza Przybylskiego

Przybylski sięgnął po najmodniejszy odcień 2018 roku, czyli ultra violet. Stylizacje dopełnia motyw skóry węża, który pojawił się już między innymi u Elie Saaba. Nie można też zapomnieć o ubraniach i dodatkach przypominających Dziki Zachód- pojawiły się kowbojki, dżety i dżinsowe kurtki.

„Dark Wonderland” – tajemniczy pokaz Mariusza Przybylskiego

Na wybiegu zaprezentowano też topy z rzeźbiarskimi sztywnymi aplikacjami 3D, minispódniczki z lamówką oraz wieczorowe suknie do ziemi. Mężczyźni mogli przyjrzeć się garniturom z kontrastowymi lampasami. Według Przybylskiego w męskiej szafie nie powinno zabraknąć wygodnej parki z kapturem oraz golfów z tiulowym przodem, odsłaniającym tors.

Czy ubrania w ciemnych odcieniach z przebłyskami żywych kolorów to nowy trend, który na długo zagości w świecie mody?