Dom z marzeń. Debbie Macomber

dom z marzen
„Dom z marzeń”, kolejna książka Debbie Macomber z cyklu Zatoka Cedrów, pojawiła się w księgarniach 6 lipca. W Cedar Cove mieszkańcy tylko z pozoru wiodą beztroskie życie. Kochają się, zdradzają, czasem nienawidzą i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy i zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże rozwiązać czyjś problem, nawet jeśli sam zainteresowany wcale tego nie chce…

Tytuł oryginału: „8 Sandpiper Way”
Tytuł polski: Dom z marzeń
Autor: Debbie Macomber
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-238-8506-1

W Cedar Cove nikomu nie przyszłoby do głowy, że pastor Dave Flemming może mieć romans. Na przekór znanemu powiedzeniu, że żona zawsze dowiaduje się ostatnia, Emily Flemming już od dłuższego czasu podejrzewa, że mąż coś przed nią ukrywa. Najprawdopodobniej chodzi o inną kobietę! Jak inaczej bowiem można wyjaśnić to, że Dave znika wieczorami z domu, a potem zmyśla nieprzekonujące wymówki? I co innego miała pomyśleć Emily, kiedy znalazła w kieszeni marynarki męża drogocenne kolczyki, które nie były jej własnością?

Jak zwykle w Cedar Cove wiele się dzieje… Pastorowa myśli, że jej małżeństwo ma się ku końcowi, tymczasem szeryf Troy Davis stara się zbudować nowy związek. Faith Beckwith wróciła na stałe do Cedar Cove i stróż prawa robi wszystko, by przekonać do siebie dawną miłość. Davis liczy na to, że mimo niepowodzeń w przeszłości, znowu będą razem. Tylko czy uda mu się przekonać Faith?
Trudne mogą być nie tylko powroty, ale też pierwsza miłość. Nastoletnich Tannith i Shaw zbliżyły do siebie życiowe doświadczenia i zainteresowania. Oboje są w trudnej sytuacji i bardzo siebie nawzajem potrzebują. Wkrótce oprócz młodzieńczego uczucia połączy ich jeszcze wspólna tajemnica…

Panorama barwnych postaci, różnorodne relacje międzyludzkie i wnikliwa obserwacja codziennego życia sprawiły, że książki Debbie Macomber z cyklu Zatoka Cedrów zyskały sympatię czytelników na całym świecie.

Debbie Macomber to amerykańska autorka romansów i powieści obyczajowych. Zaczęła pisać po urodzeniu czwórki dzieci. Czekała, aż wszyscy zasną i wymykała się do kuchni, która na kilka godzin pełniła funkcję gabinetu. Początkowo jej powieści były odrzucane przez wydawnictwa. Debbie jednak nie poddawała się i po pięciu latach starań jedno z wydawnictw zdecydowało się opublikować jej książkę. Publikacja okazała się wielkim sukcesem, a pisarka stała się jedną z najbardziej popularnych autorek literatury kobiecej. Pisząc, korzysta z własnych doświadczeń, a także inspiruje się życiem krewnych i przyjaciół. Zna sekrety kobiecej duszy, mistrzowsko oddaje emocje i charakter swych bohaterek, a przy tym ma wspaniałe poczucie humoru.

Wydawca książek Mira publikuje ok. 50. tytułów rocznie. Są to książki autorstwa zarówno najbardziej poczytnych pisarzy, których nazwiska pojawiają się na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć adresowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła”, „Czarny Piątek” i „Kolekcjoner” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” i „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock, „Bez skrupułów” i „Labirynt kłamstw” Tess Gerritsen, „Przeznaczenie” i „Niebieski diament” Nory Roberts czy „Dotknąć prawdy” Antoinette van Heugten. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej, obecnego na polskim rynku od 1991 roku.

Patroni medialni: polka.pl, ofeminin.pl,
Fot. MIRA